• pátek 11. září 2015
  • Vojtěch Konečný

Hokej je konečně tady! Slezan první utkání odehraje v Karviné

Nejistota je u konce, opavský celek zítra čeká první soutěžní utkání, což znamená, že si mnozí fandové jistě oddychli. Naši borci v úvodním klání narazí na celek Karviné, který během přestávky doznal jistých změn. Komu se podaří zvítězit? Který z týmů získá přírustek na své bodové konto? Duel začíná v sobotu 12. září v 15:30.

Náš sobotní soupeř odehrál celkem šest přípravných utkání. Pouze dvakrát se ovšem svěřencům trenéra Tomáše Výtiska povedlo zvítězit, nejprve porazili Orlovou 5:2 a poté Valašské Meziříčí 2:1 po nájezdech.

Změn v kádru Karviné je hned několik. Mezi ty velké patří určitě odchod kanonýra Vladimíra Luky, který míří na hostování do ambiciozního Frýdku-Místku. Naopak velkou posilu získala obrana, neboť tu vyztuží zkušený Miroslav Javín. To ovšem není vše, do Karviné totiž zamířil i další veterán, a to devětačtyřicetiletý Petr Gulda.

Pokud se zaměříme na post brankáře, tak tam má trenér Výtisk poměrně příjemné starosti. Z Liptovského Mikuláše přišel mladý Peter Půtec a hostování v klubu má zařízené Michal Gleich, jenž už Karviné pomáhal v druhé polovině loňské sezóny. Zapomenout ovšem nesmíme ani na Marka Volfa, který se v minulém ročníku prezentoval několika skvělými výkony.

Slezan ve své přípravě odehrál pouze čtyři utkání. Suchánkova družina zvítězila dvakrát po samostatných nájezdech, to když nejprve udolala Nový Jičín a poté silný Vsetín. Jediná porážka přišla v již jednou zmíněném Novém Jičíně, kde zápas Opavanům nevyšel podle představ, prohráli totiž 6:3. I poslední duel se pro partu kapitána Měcha nevyvíjel vůbec dobře, po první tetině totiž prohrávala 0:3. Tým ze slezské metropole ovšem nesložil zbraně a vydřel nakonec remízu 4:4.

Sestavy obou celků v posledním přípravném utkání:

HC Slezan Opava: Šafránek – Tůma, Kysela, T. Černý, Tichý, Mosler, Galvas, Vrabel – Selingr, Kocián, Vítek – Baďura, Chalupa, Wolf – Svoboda, L. Černý, Herman – Rousek, Borunský.

SK Karviná: Badžo Marek, Barnošák Dominik, Černín Vojtěch, Deutsch Zdeněk, Ďuriš Matouš, Foltyn Tomáš, Franek Michal, Gleich Michal, Gulda Petr, Chomič Václav, Javín Miroslav, Juhász Jakub, Kasperlík Martin, Kasperlík Ondřej, Křibík Jan, Malík Tomáš, Milch Radek, Pútec Peter, Václavík Tomáš, Vacula Petr, Vyčesaný Micha.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

Kubičík - Bojda, Mikler.