• sobota 06. dubna 2013
  • Jan Šimek, Opavský a Hlučínský deník

Hokejisté si zahráli proti fanouškům a zakončili tím letošní sezonu

Opavští hokejisté udělali před týdnem společně se svými fanoušky pomyslnou tečku za nedávno skončenou sezonou. V páteční odpoledne změřil tábor příznivců Slezanu už potřetí síly s druholigovými hráči Opavy a o legraci nebyla nouze. Další hokejový ročník je tak za námi a nyní už po ledu na opavském zimním stadionu není ani památky...

Na ledě se proháněla většina hokejistů opavského áčka v čele s Michalem Mlýnkem, Davidem Galvasem, Josefem Tichým nebo Michalem Kukolem. Nechyběl ani Bohumil Herman, Petr Wolf, Radek Vlašánek, Patrik Džemla, Daniel Kysela, Lukáš Vrabel a další. V brance bychom ale stěží hledali Dušana Šafránka.

Ten se objevil netradičně v poli a jeho místo v brankovišti obsadil lídr kanadského bodování opavského týmu Petr Chalupa, který dlouhé minuty držel čisté konto. Do branky příznivců Slezanu se postavil Vítězslav Kober a svými zákroky držel fanouškovskou eskadru nad vodou. Opavští hokejisté si i přesto brzy vypracovali velký náskok, o výsledek ale v pátek rozhodně nešlo. Hlavním cílem akce bylo pobavit se.

„Takové akce k ukončení sezony patří. Pro lidi je něco jiného zahrát si s námi hokej, než jen koukat se z tribuny,“ řekl Dušan Šafránek a vyjádřil se i na adresu Petra Chalupy, který jej v pátek nahradil v brance, a jeho brankářského umění. „Klobouk dolů před ním. Kdyby potrénoval, klidně by mohl chytat,“ vtipkovala gólmanská jednička Slezanu.

Spokojeností zářili i fanoušci. „Všem zúčastněným bych chtěl moc poděkovat. Hlavně hráčům, že přišli a tento srandamač se uskutečnil. Myslím si, že naše družstvo fanoušků se každým rokem lepší,“ zvedl varovný prst jeden z opavských příznivců Lukáš Rubeš. „Velké díky patří také Koberovi, který nám chytal a měl s námi hodně velkou trpělivost,“ dodal s úsměvem fanoušek známý pod přezdívkou Poki.

Fanoušci Slezanu ve společnosti opavských hráčů. (autor: Martina Pospíšilová)

Zdroj: Opavský a hlučínský deník