• úterý 25. října 2011
  • Filip Lefenda

Je tu opět derby s Novým Jičínem, budou Opavané i nyní úspěšnější?

Ve středu bude soupeřem opavských hokejistů tým z Nového Jičína. Do derby půjde soupeř s vizitkou nejhoršího týmu celé skupiny Východ. O tuto nelichotivou nálepku se však v Jičíne nezapříčinili pouze svými výkony, ale také administrativní chybou. Pojďme si tedy našeho soupeře představit trochu blíže. Dodejme, že utkání je na programu 26.10. od 18 hodin a na zápas je vstup zdarma.

Novému Jičínu se letos příliš nedaří. Tamější hokejisté jsou v tabulce až na posledním místě, kam se však dostali vinou šestibodového odpočtu. Nový Jičín totiž pozapomněl prodloužit registraci brankáři Lukáši Šrámkovi a ten tak za Jičín nastupoval neoprávněně. Na tuto chybu se přišlo shodou náhod právě v Opavě. Výsledkem tak byla kontumace prvních tří utkání Jičína v sezóně, což mělo za následek ztrátu šesti bodů z vyhraných duelů s Prostějovem a Karvinou. Od té doby se Jičínští nemohou příliš chytnout a body moc nezískávají. V tabulce tak mají nyní pouhé tři body, stejně jako Poruba. To Opava je na tom o poznání lépe. Slezané se mohou pyšnit aktuální druhou příčkou a nejproduktivnějším útokem celé soutěže.

Pokud se podíváme na poslední odehrané zápasy obou týmů, zjistíme, že v Novém Jičíně mají letos skutečně hodně starostí navíc. Sobotní utkání s Havířovem totiž bylo narušeno řáděním hostujících „fandů“, kteří v průběhu duelu použili dýmovnice a pokusili se údajně napadnout domácí příznivce. Zasáhnout tak musela pořadatelská služba ve spolupráci s policií, použit byl i slzný plyn. Vlivem těchto okolností bylo utkání na více než hodinu přerušeno. Poté bylo dohráno bez diváků před prázdným hledištěm. Úspěšněji si vedli favorizovaní hosté, kteří si odvezli domů tři body za výhru 2:5. To v Opavě se v sobotu body dělily. Důležité však je, že větší část bodového zisku zůstala ve slezské metropoli, když naši hokejisté udolali Bobry z Valašského Meziříčí po prodloužení.

První letošní vzájemný mač skončil velice těsně. O osudu utkání rozhodla jediná branka, kterou vsítil ve 12. minutě Měch. Téměř pětistovka diváků tak tehdy viděla zatím na góly nejchudší letošní utkání Slezanu. A ani nyní se žádné gólové hody čekat nedají. Nový Jičín je tým s propracovanou defenzívou a góly tak v zápasech tohoto klubu padají spíše méně, než více.

Pokud se máme podívat na soupeřovic brankáře, musíme zmínit Lukáše Šrámka. Ten odchytal začátek sezóny, avšak o osudu těchto zápasů jsme se již zmínili. Nyní však opora novojičínského týmu laboruje se zraněním a v brance tak dostává prostor Tomáš Kozák. Jeho čísla úspěšnosti však nejsou nijak oslnivá. Možná proto se v utkání proti Havířovu objevil ve své druholigové premiéře mezi tamějšími tyčemi Andreas Kubáň, který nastupuje také za juniorku Vítkovic. Z obránců se nejvíce daří Martinu Andrýskovi s Pavlem Hruškou. Opomenout nesmíme ani Petra Guldu, který ve svých pětačtyřiceti letech disponuje obrovskými zkušenostmi. V útoku pak vyniká nejvíce Robin Gebauer, kterému zdatně sekundují také Pavel Zedník, Martin Toman či Marián Skaloš. V týmu působí tako Opavanům dobře známý Kamil Glabazňa, který toho ovšem letos příliš neodehrál. Hlavním koučem je Petr Kneblík, asistenta mu dělá Jaroslav Havlík.

Sestavy obou týmů v posledním odehraném kole

HC Nový Jičín: Kubáň - Horák, Andrýsek, Pelikán, Hruška P., Gulda, Slavík - Gebauer, Macháček, Brynecký - Zedník P., Chvostek, Štěpják - Skaloš, Toman, Uhlár – Tomášek

HC Slezan Opava: Šafránek - Bednárek, Kysela, Vrábel, Tichý, Tůma, Kukol, Jurčík - Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Chalupa, Mlýnek

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře z Nového Jičína se můžete podívat zde.

Pokud se do Nového Jičína nevypravíte osobně, sledujte alespoň textový on-line přenos.

Další zápasy 14. kola

LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek