• neděle 19. září 2004
  • Jaroslav Šindelář

Již v pondělí se vrátí na opavský led Robert Najdek

O p a v a - Poprvé budou moci opavští diváci shlédnout zápas v pondělí. A to ne ledajaký. Přijede sem HC Olomouc, první soupeř, který se dá pokládat za tradičního rivala. Do první ligy sice vstoupil až v minulém roce, ale už v extralize byly zápasy s ním vyhecované. Vzpomeňme třeba na jména Cagaš, Látal, Flašar, Fabián, Vavrečka a mnoho dalších, kteří figurovali v těchto kláních na té či oné straně. Ještě dodnes je Slezan olomouckým fanouškům trnem v oku, protože po pádu do první ligy v roce 1999 to vypadalo na sestup až do ligy druhé, ale nakonec se první liga odkoupila do Opavy právě od Olomouce, která se tak ocitla o soutěž níže.

V současné době jsou na tom oba celky podobně. Ani jednomu celku se nepovedl vstup do sezóny a oba si připsaly body v zápasech doma s Kadaní. Olomouc získala jeden, když vyrovnala na 2:2 až v poslední třetině, poté prohrála stejným výsledkem 4:2 v Chomutově jako Opava a ve dvou domácích zápasech prohrála s Havířovem 2:5 a v sobotu s Berounem díky gólu Slížka v závěru 1:2, čestný úspěch zaznamenal Kárný.

Loňskou sezónu se soupeři střetli dvakrát. Ve třetím kole se rozešli nerozhodně 1:1, když na Šebestův gól ze 49. minuty odpověděl Faltýnek až dvě minuty před koncem, v odvetě Opava vedla dokonce 2:0 zásluhou T. Lhotského a znovu Šebesty, ale ve třetí třetině domácí dokázali vyrovnat opět Faltýnkem, ke kterému se přidal Žajgla a v prodloužení zajistil dva body za výhru 3:2 Kučera.

V nové sezoně se toho na Hané dost změnilo. Po pádu Prostějova do druhé ligy přišla do Olomouce řada hráčů, jmenovitě obránci Světlík či Vlček a útočníci Šakarov, Kárný, Hradecký nebo Smejkal, z Opavy odešel před sezonou Najdek, na střídavý start chytá golman Vojtek z Třince. Kromě toho v kádru zůstali další bývalí Opaváci Ministr a Komínek a trenérem je pan Kamil Přecechtěl. Předpokládané sestavyVojtek - Šafařík, Dostál, Světlík, Vlček, Pavel Hruška Faltýnek, Klimeš - Komínek, Karný, Žajgla - Šakarov, Ministr, Hradecký - Ditrich, Kučera, Smejkal - Martinka, Najdek, Šimo.