• pondělí 17. srpna 2020
  • Tomáš Chalupa

Nejtěžší soupeř přípravy? Opava míří na led Šumperku

Hokejisty Slezanu čeká po úvodním domácím zvládnutém utkání s juniorkou Havířova první výlet ven. Opavští se představí na půdě nováčka Chance ligy ze Šumperku. Úterní utkání začíná ve ŠKODA aréně v 18 hodin.

Draci suverénně ovládli loňskou druholigovou skupinu Východ a po zásluze jim i přes nedohrané play-off byla nabídnuta možnost startovat v nadcházejícím ročníku Chance ligy. Tu vedení klubu v čele s panem Vladimírem Velčovským využilo. Jenže Šumperk musel kromě postupu řešit také několik velkých problémů.

Po sezoně totiž v klubu skončil úspěšný kouč Martin Janeček, kterého zlákalo volání ambiciozní Poruby. Výrazné ztráty najdeme také v samotném kádru Draků, kromě bývalého brankáře Slezanu Michala Waneckého, který si po neshodě s klubovým vedením hledá nové angažmá, skončil také veterán Tomáš Sedlák (konec kariéry), produktivní bek Tomáš Drtil (Prostějov) a v neposlední řadě tahoun útočných řad Daniel Vachutka (Prostějov). Bývalí Opaváci Tadeáš Jaroš a Daniel Spratek v klubu naopak pokračují. Tým Draků budou doplňovat také hráči Vítkovic, se kterými Šumperk nově spolupracuje.

Co se týče přípravných duelů, tým z podhůří Jeseníků zatím na pomyslné body čeká. Výběr trenéra Martina Sobotky prohrál 4:3 v Havířově a na vlastním ledě podlehl dalšímu nováčkovi Chance ligy z Vrchlabí až překvapivě vysoko – 2:7.

Oproti tomu Opavští mají v nohách zatím pouze jeden duel, ten ale zvládli úspěšně. Doma si Slezan v pátek poradil 2:0 s juniorkou Havířova, výhru trefili Rostislav Vaněk s Dennisem Guldou. Dobrým výkonem a čistým kontem se prezentoval brankář Jan Baldík. V Šumperku by se měl nejspíše mezi třemi tyčemi představit Dominik Piták. A dá se čekat, že právě kvalitní výkon brankáře a dobře organizovaná defenziva bude ve ŠKODA aréně k dosažení dobrého výsledku potřeba…