• středa 17. června 2009
  • Michal Berg

O modelu druhé ligy rozhodnuto, na Moravě se bude hrát ve 14 týmech

Ve středu se uskutečnil opakovaný aktiv klubů 2.ligy, který s definitivní platností určil hrací model 2.ligy pro nadcházející sezónu. Opakovaný aktiv odsouhlasil, že skupina Východ bude mít 14 celků, naopak skupiny Západ a Střed pouze po 11 týmech. "Musím pochválit výkonný výbor, který tentokrát aktiv pečlivě připravil a došli jsme ke konečné verzi," sdělil po aktivu kouč Slezanu Karel Suchánek.

V moravské skupině Východ tak zůstanou Prostějov i Brno, které měl původní model přesunout do skupiny Střed. "Jsem rád, že kluby vzali na vědomí ekonomické aspekty a nikdo nebude muset cestovat obří vzádelnosti do Čech," řekl Karel Suchánek.

14 klubů se v základní části utká dvoukolově každý s každým, poté bude stejně jako letos následovat nadstavbová část sudá-lichá. Celkem tak v základní části kluby odehrají 40 kol. Do play-off postoupí 8 klubů a vyřazovací část se bude hrát na 3 vítězná utkání. Vítězové play-off ve třech skupinách postoupí do kvalifikace o 1.ligu, poslední týmy automaticky sestoupí do krajského přeboru.

Liga podle předpokladů bude začínat 12.9.2009, ostatní termíny a přesné rozlosování by mělo být určeno v nejbližší době. V prvním kole bude Slezan hrát na ledě Šterberku, doma ve druhém kole přivítá Hodonín.