• úterý 12. února 2019
  • Redakce

Opava hostí poslední Orlovou. Šanci dostanou další mladíci

Už jen poslední tři zápasy základní části chybí odehrát opavským hokejistům. První z nich absolvují svěřenci kouče Janečka ve středu, kdy na domácím ledě přivítají beznadějně poslední Orlovou. Duel startuje v 18:30 hodin.

Slezan půjde do zápasu z pozice papírového favorita. Pátý tým východní skupinu přerušil v sobotu vysokým vítězstvím 7:2 nad Moravskými Budějovicemi sérii porážek a na další tři body si brousí zuby také v souboji s Orlovou, která je na posledním sedmém místě. Tým, jenž zatím posbíral pouze 27 bodů, hostil naposledy Havlíčkův Brod, přičemž se zrodila slušná přestřelka v poměru 4:8 pro soupeře.

Opava však půjde do střetnutí s Orlovou oslabena. „Je to ohraná písnička, ale připadám si už jako trenér juniorky,“ poodkrývá karty opavský trenér Martin Janeček. „Ve středu vinou dalšího nárustu zraněných nastoupí další naši mladí odchovanci. Zatím se ti, co dostali příležitost, osvědčili a věřím, že i tři noví, kteří nastoupí proti Orlové, se s šancí hrát naostro za „A“ tým poperou. Společně s nimi jdeme bojovat o další body,“ popisuje nelehkou situaci vůdce opavské střídačky.

Ve hře je posledních devět bodů, přičemž ztráta na čtvrtou Kopřivnici je sedmibodová. Před Opavou je tak jasný cíl – pokud chce nadále udržet alespoň teoretickou šanci na play-off, musí Orlovou porazit. Vzájemné letošní zápasy obou soupeřů přitom nejsou tak jednoznačné, jak by se při pohledu na tabulku mohlo zdát. První duel vyhrála v Orlové Opava 6:3, poté ale doma uspěla až 6:5 v prodloužení. Naposledy se 5. prosince radovala Orlová, která před svým publikem zvítězila 5:2.

Nejproduktivnějším hráčem Orlové je s 22 kanadskými body třiadvacetiletý útočník Jan Šmíd (7+15), jenž je těsně následován Norairem Hovsepjanem (6+15). Nejlepším střelcem Orlové je pak další útočník David Ballner, jenž k deseti trefám přidal i stejný počet asistencí.

Webové stránky našeho příštího soupeře si můžete prohlédnout zde. Pokud se na zápas nevydáte osobně, můžete jeho průběh sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu.

Filip Lefenda