Opava hostí v derby suverénního lídra z Poruby

Preview1.12.2017 | Redakce
Soupeř z kategorie nejtěžších – právě takový čeká v sobotu na Opavu. Na náš zimní stadion přicestuje k derby vedoucí tým z Poruby, který v dosavadním průběhu soutěže prohrál jen třikrát a má tak aktuálně naprosto opačné starosti než Slezan.

Poruba vede východní skupinu druhé ligy s devítibodovým náskokem na druhý Hodonín. Jako jediný celek v soutěži se navíc nesmírně produktivní Ostravané přehoupli přes metu sta vstřelených gólů. Opavská obrana se tak bude muset mít o víkendu hodně na pozoru.

To letos ostatně platí neustále. Slezan nevyhrál už deset zápasů v řadě, a ačkoliv mnohdy nehraje vůbec špatně, srážejí ho individuální hrubky v defenzívě. Naposledy brali svěřenci nového trenérského dua Pavelek – Římský alespoň bod v Kopřivnici, ztráta na šesté místo zajišťující účast v play-off ale opět vzrostla.

V derby může Opava pouze příjemně překvapit. S Porubou letos prohrála všechny tři vzájemná utkání, to poslední na ledě soupeře vysoko 9:0. V domácím prostředí pak Slezan 14. října zahájil bitvu s favoritem výborně, když si vypracoval tříbrankové vedení. Nakonec o něj ale přišel a prohrál 4:6.

Střetnutí začínající v sobotních 17 hodin bude z pozice hlavního sudího řídit Filip Malota. Asistovat mu budou Vladimír Rožánek a Martin Konvička.


Aktuálně na webu