• pátek 13. listopadu 2009
  • Filip Lefenda

Opava míří na led doma suverénního Hodonína

V rámci 15. kola se tým Slezanu Opava představí v sobotní podvečer v Hodoníně, kde od 17 hodin změří síly s domácími Drtiči. Celek Hodonína je doma velice silný, vždyť z posledních šesti domácích zápasu ztratil pouze jediný bod. Soupeři patří třetí příčka v tabulce a bude chtít bodovat i nyní. Drtičům se navíc vyprázdnila marodka a v sobotu tak naskočí do zápase v téměř nejsilnějším složení. Jak se s tím Suchánkův tým vypořádá?

Opava hostila v posledním kole celek předposledního Prostějova. Jestřábi sice vedli po první třetině 0:2, Slezan však zabojoval a brankami Glabazni a Kociána dokázal výsledek dotáhnout až k samostatným nájezdům. V těch se více vedlo hostům, kteří si s sebou odvezli dva body, Opavě zbyl jeden.
Hodonín hrál ve šlágru kola na ledě vedoucího Valašského Meziříčí. K vidění bylo celkem devět branek. V důležitém zápase v boji o přední příčky nakonec Drtiči neuspěli, když Bobrům podlehli 5:4.

Pohled na tabulku hovoří jasně. Opava "díky" svým remízovým výsledkům příliš bodů nesbírá. V současnosti patří Slezanu sedmí příčka tabulky, na kontě mají naši borci 21 bodů. Hodonín je na tom o poznání lépe. Patří mu bronzový stupínek tabulky se ziskem 31 bodů.

Drtiči disponují kvalitní brankářskou dvojicí Holeš - Šurý. Nejlepšími střelci jsou pak Lubomír Vaškovič a Jozef Haring. Oba útočníci dali shodně deset branek. Nejužitečnějším obráncem je pak Lukáš Komárek.

Utkání začíná v 17 hodin. Řídit jej bude trojice sudích Dědek - Klein, Mlčoch.

Sestavy obou celků v minulém kole:
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Podešva, Pokorný, Flašar, Salajka, Šimeček - Peš, Jurásek, Vrba - Kuba, Špok, Hrtús - Haring, Šúrek, Vaškovič.

HC Slezan Opava: Iláš (Trenčan) - Kukol, Vitásek, Plánovský, Tichý, Měkýš, Schreier - Grofek, Měch, Pavelek, Kovalovský, Polok, Kocián, Suchánek, Chalupa, Glabazňa, Kříž, Tůma.

Oficiální webové stránky mužstva SHK Hodonín si můžete prohlédnout zde.

Ze zápasu pro Vás bude připraven také on-line přenos.

Na programu 15. kola jsou také tyto zápasy:
HC Bobři Valašské Meziříčí - VSK Technika Blansko
HK Jestřábi Prostějov - HK Nový Jičín