• pátek 23. ledna 2009
  • Tomáš Klapetek, Michal Berg

Opavské ženy porazily Brno 6:0

Opavský ženský tým má za sebou další zápas nadstavby C ligy žen. V něm si bez větších problémů poradil s týmem Bulldogs Brno 6:0. Branky opavského týmu dávaly Pěluchová a Plánková po dvou, Potěšilová a Kantorová po jedné.

HC SLEZAN OPAVA - HC BULLDOGS BRNO 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Branky: Plánková 2, Pěluchová 2, Potěšilová, Kantorová. Vyloučení: 5:3. Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý.

HC Slezan Opava: Rišová - Guldová, Kuková, Pěluchová, Pokorná, Plánková, Kantorová, Lukáčková, Mičková, Stehlíková, Kubánková, Potěšilová, Sládečková, Krpcová, Kuzníková, Brodková. Trenér: Stanislav Plánka.

HC Bulldogs Brno: Kolblová - Lužová, Kubátová, Řepová, Valová, Táborská, Holcová, Střížová, Janáčková, Cejnková, Dešková. Trenér: Radek Husák.

Opavská děvčata si po vítězném duelu s SK Karviná nechtěla nechat utéci body s Brnem. Brno nastupovalo v roli mírného favorita a slabší bilancí s Opavou. Ihned po prvním buly bylo však jasné, kdo bude určovat tempo hry. Opavská děvčata nasadila vysoké tempo, kterému nemohlo brněnské družstvo vzdorovat a první gól v první minutě Terezy Plánkové byl toho důkazem. Brno ve snaze hru vyrovnat bylo sraženo na kolena dalšími dvěma góly Opavy. Obrat měl zřejmě nastat ve druhé třetině, kde Brno hru srovnalo a místy Opavské uzamklo v jejich obraném pásmu. Smůlou pro Brno bylo, že góly dávala Opava. Stav skóre se posunul na 5:0 ve prospěch Opavy, přestože Brno přestřílelo Opavu ve druhé třetině v poměru 5:15. Třetí třetina se hrála nahoru dolů a oba týmy držely vyrovnané a poměrně vysoké tempo až do konce utkání. Opavské holky přidaly ještě jeden gól a upravily tak stav na konečných 6:0.

Stanislav Plánka (Opava): Opavská děvčata tak dokázala, že i když jsou velice mladým týmem s minimálními zkušenostmi, musí se s nimi již počítat jako s velkým soupeřem. Pochvalu si zaslouží celý kolektiv, tahal za jeden provaz a měli velkou snahu. Velkou jedničku si zaslouží brankářka Andrea Rišová. Nejen, že udržela čisté konto, ale některé její zákroky uváděly brněnské hráčky do stavu beztíže. To se nedá říci o protějšku, neboť to byl článek nejslabší z celého brněnského kolektivu.