• pátek 06. srpna 2010
  • Michal Berg

Opavský tým začal s přípravou na ledě, kádr se téměř nezměnil

Už více než týden se na ledě připravují na novou sezónu opavští hokejisté. Druholigový tým trenéra Suchánka čeká před začátkem ročníku sedm připravných zápasů, hned v tom prvním se v úterý 10. srpna představí na opavském ledě Šumperk, který do 2.ligy sestoupil po roce v 1.lize. Zatímco některé druholigové týmy své kádry skádají před sezónou jen velmi složitě, trenér Suchánek má tým v podstatě hotový. "Trénujeme ve čtyřech pětkách, žádné velké změny v kádru nenastaly," podotkl opavský kouč.

Staronovou posilou do opavské obrany by se měl stát zkušený Jaromír Bednárek, který uplynulou sezónu strávil v týmu Krnova v krajském přeboru. "Jarda Bednárek je hráčem Krnova, věřím, že se na jeho příchodu domluvíme. Potřebovali jsme posílit obranu a on prostředí v Opavě dobře zná," uvedl Karel Suchánek na jeho adresu. Kromě Bednárka by se měl místo v sestavě pokusit vybojovat další obránce a odchvanec Slezanu Lukáš Vrábel, který přišel z Horního Benešova, zřejmě natrvalo mezi beky zamíří i původně útočník Radek Tůma. "Radkovi hra v obraně nevadí, v žácích v ní nastupoval, navíc je to bojovný typ hráče," uvedl Suchánek.

Největší ztrátou v zadních řadách Slezanu tak bude pouze ochod talentovaného obránce Ondřeje Vitáska, který se bude snažit prosadit v některým z týmů vyšších soutěží, aktuálně je na zkoušce v Třinci.

Z útočníků se do tréninku nezapojil pouze David Kovalovský, který se podle slov trenéra Suchánka snaží najít angažmá v zahraničí, naopak natrvalo přešli mezi muže z juniorky Herman, Vlašánek a Mlýnek. Naopak další bývalý junior Slanina je nyní na zkoušce v Něměcku. "Jediný útočník, který s námi nyní netrénuje, je Tomáš Grofek, který měl problémy s ledvinami. Do začátku sezóny by se ale měl dát do pořádku," dodal Suchánek.

Jedničkou v brance by měl být David Iláš, protože je pravděpodobné, že Adam Trenčan bude muset být k dispozici juniorce. "Nevíme, zda Matěj Machovský neodejde do Kanady a proto se Trenčan teď připravuje s juniorkou," uvedl Karel Suchánek. S opavským týmem tak jako druhý brankář trénuje Petr Vlašánek z Horního Benešova, dále se na ledě objevují i opavští odchovanci David Galvas a Vladimír Holík. "O oba bychom samozřejmě meli zájem, ale oba se chystají hrát v zahraničí - Holík ve Francii a Galvas v Polsku," upřesnil Karel Suchánek.

V přípravě se Opava utká nejprve dvakrát doma se Šumperkem a Havířovem, potom ji čeká trojice zápasů venku (Nový Jičín, Jastrzębie, Šumperk) a domácí odvety s Novým Jičínem a polským Jastrzębie. Tato generálka na ligu bude pro opavské fanoušky určitě velmi zajímavá - v dresu polského týmu, které trénuje opavský kouč Jiří Režnar, se totiž představí někdejší ikona třineckého hokeje a naposledy hráč Mladé Boleslavi Richard Král. Zápas je naplánován na čtvrtek druhého září.

Změny v kádru HC Slezan Opava

Příchody: Jaromír Bednárek (Krnov), Lukáš Vrábel (Horní Benešov)

Odchody: David Kovalovský (?), Ondřej Vitásek (?)

Aktuální soupiska