Opavský tým začal s přípravou na ledě, kádr se téměř nezměnil

A team HC Slezan6.8.2010 | Michal Berg
Už více než týden se na ledě připravují na novou sezónu opavští hokejisté. Druholigový tým trenéra Suchánka čeká před začátkem ročníku sedm připravných zápasů, hned v tom prvním se v úterý 10. srpna představí na opavském ledě Šumperk, který do 2.ligy sestoupil po roce v 1.lize. Zatímco některé druholigové týmy své kádry skádají před sezónou jen velmi složitě, trenér Suchánek má tým v podstatě hotový. "Trénujeme ve čtyřech pětkách, žádné velké změny v kádru nenastaly," podotkl opavský kouč.

Staronovou posilou do opavské obrany by se měl stát zkušený Jaromír Bednárek, který uplynulou sezónu strávil v týmu Krnova v krajském přeboru. "Jarda Bednárek je hráčem Krnova, věřím, že se na jeho příchodu domluvíme. Potřebovali jsme posílit obranu a on prostředí v Opavě dobře zná," uvedl Karel Suchánek na jeho adresu. Kromě Bednárka by se měl místo v sestavě pokusit vybojovat další obránce a odchvanec Slezanu Lukáš Vrábel, který přišel z Horního Benešova, zřejmě natrvalo mezi beky zamíří i původně útočník Radek Tůma. "Radkovi hra v obraně nevadí, v žácích v ní nastupoval, navíc je to bojovný typ hráče," uvedl Suchánek.

Největší ztrátou v zadních řadách Slezanu tak bude pouze ochod talentovaného obránce Ondřeje Vitáska, který se bude snažit prosadit v některým z týmů vyšších soutěží, aktuálně je na zkoušce v Třinci.

Z útočníků se do tréninku nezapojil pouze David Kovalovský, který se podle slov trenéra Suchánka snaží najít angažmá v zahraničí, naopak natrvalo přešli mezi muže z juniorky Herman, Vlašánek a Mlýnek. Naopak další bývalý junior Slanina je nyní na zkoušce v Něměcku. "Jediný útočník, který s námi nyní netrénuje, je Tomáš Grofek, který měl problémy s ledvinami. Do začátku sezóny by se ale měl dát do pořádku," dodal Suchánek.

Jedničkou v brance by měl být David Iláš, protože je pravděpodobné, že Adam Trenčan bude muset být k dispozici juniorce. "Nevíme, zda Matěj Machovský neodejde do Kanady a proto se Trenčan teď připravuje s juniorkou," uvedl Karel Suchánek. S opavským týmem tak jako druhý brankář trénuje Petr Vlašánek z Horního Benešova, dále se na ledě objevují i opavští odchovanci David Galvas a Vladimír Holík. "O oba bychom samozřejmě meli zájem, ale oba se chystají hrát v zahraničí - Holík ve Francii a Galvas v Polsku," upřesnil Karel Suchánek.

V přípravě se Opava utká nejprve dvakrát doma se Šumperkem a Havířovem, potom ji čeká trojice zápasů venku (Nový Jičín, Jastrzębie, Šumperk) a domácí odvety s Novým Jičínem a polským Jastrzębie. Tato generálka na ligu bude pro opavské fanoušky určitě velmi zajímavá - v dresu polského týmu, které trénuje opavský kouč Jiří Režnar, se totiž představí někdejší ikona třineckého hokeje a naposledy hráč Mladé Boleslavi Richard Král. Zápas je naplánován na čtvrtek druhého září.

Změny v kádru HC Slezan Opava

Příchody: Jaromír Bednárek (Krnov), Lukáš Vrábel (Horní Benešov)

Odchody: David Kovalovský (?), Ondřej Vitásek (?)

Aktuální soupiska