• pondělí 11. srpna 2003
  • Michal Berg

Opavský zimní stadion je omlazován

O p a v a - Před vstupem do své devětačtyřicáté sezóny prochází opavský zimní stadion další z plánovaných etap reknostrukcí. V letošním roce přišla na řadu první část, která se zaměřila na horní partie haly. "Kromě rekonstrukce střechy se diváci už nesetkají se starou a nevyhovující skleněnou výplní stěn," přiblížil probíhající stavební práce ředitel zimního stadionu Bohumír Vojtovič. "K vylepšením došlo také v prostorách VIP a pro diváky bude asi nejzajímavější novinkou nová světelná tabule od firmy Diolam," dodal.

Stavební práce na střeše už v současné době nijak provoz zimního stadionu nelimitují, nyní se čeká pouze na položení svrchní vrstvy střešní krytiny. Zednicí se nyní vrhli na odstraňování letitých skleněných výplní stěn stadionu, které budou nahrazeny zdivem. "Nad střídačkami a za světelnou tabulí se stěny vyzdí, nad trestnými lavicemi zůstane stěna prosklená, ale sklo bude vyměněno," přiblížil změny ředitel stadionu. "Tyto práce budou pokračovat i během přípravného období a možná i po začátku sezóny, ale zápasy a tréningy nijak neovlivní, pouze možná budeme muset po dobu rekonstrukce zavřít jednu z tribun," dodal.

Příjemnější prostředí v podobě modernizovaných VIP prostor čeká také na zástupce sponzorů a partnerů HC Slezan. Celá horní řada VIP sedaček dostala nové obložení, stěnu v nové VIP místnosti zdobí historické poháry z úspěšných vystoupení mužstev Slezanu v minulosti. V kancelářích klubu je nyní také zavedeno internetové připojení od firmy Opavanet.

Fanoušci Slezanu se od nové sezóny mohou těšit také na kvalitnější světelnou tabuli. Ta stará již dosloužila a vedení klubu se podařilo získat díky zajímavé nabídce novou od firmy Diolam. "Zatím poběží ve zkušebním režimu a uvidíme, jak se osvědčí," upřesnil ředitel stadionu pan Vojtovič. "K tomu patří také další novinka, kterou jsou nové reflektory pod střechou, které umožňují nejrůznější světelné efekty. Počítáme s tím, že do začátku sezóny se jejich počet ještě zvýší," dodal.

Pan Vojtovič, který je své ve funkci od jara letošního roku, upřesnil také plány klubu na příští léta. "Ve spolupráci s městem se chystá rekonstrukce ledové plochy a mantinelů, to bude program na příští rok," uvedl. "Dalšími drobnými úpravami chceme průběžně zlepšovat komfort návštěvníků opavského stadionu a přitáhnout jich co nejvíc."

Nová tabule
Nová světelná tabule, nová střecha a zedníci, pracující na vyzdění obvodových stěn.

Vestibul
Upravený vestibul stadionu, doplnila jej sběrna Sazky.

VIP místnost
Upravená místnost pro VIP s poháry Slezanu na stěně.

VIP tribuna
Nově obložená a upravená VIP tribuna.