• úterý 02. srpna 2011
  • Filip Lefenda

Opavští hokejisté zahájili v Kravařích přípravu na ledě

V kalendáři jsme posunuli list o další měsíc, školákům se prázdniny přehouply do své druhé poloviny a ke svému prvnímu tréninku na ledě vyjeli opavští hokejisté. I tak by se dal stručně charakterizovat první srpnový den. Nejen o změnách v kádru, termínech domácích zápasů či ambicích klubu v nadcházející sezóně jsme se bavili s tím nejpovolanějším, trenérem Michalem Piskořem.

Svůj první trénink na ledě absolvovalo mužstvo Opavy na ledové ploše v kravařské Buly Aréně, která bude po celý srpen náhradním domovem opavských hokejistů. Ti zde budou v následujících dnech nejen trénovat, ale také zde odehrají svá přípravná utkání na následující sezónu. Tento fakt se netýká pouze „A“ týmu, ale také juniorského mužstva a dalších mládežnických kategorií.

Na trénink dorazilo celkem 29 hráčů, z toho trio gólmanů. Většina hráčů přicestovala hromadně autobusem, někteří přijeli autem. Staré známe tváře doplní mladí hráči z juniorky. Jediným novicem v opavském týmu je tak brankář Michael Panec, který do Opavy přišel na zkoušku ze Znojma a který má s 2. ligou zkušenosti, když v loňské sezóně hájil rovněž barvy Milevska.

„Dnes jsme vyjeli poprvé na led a podle toho se to také odvíjelo. Zaměřili jsme se převážně na bruslení, jelikož hodně hráčů má nové brusle a začátky s nimi jsou vždy poměrně těžké. Jinak musím říci, že jsem s dnešním tréninkem spokojen,“ pochvaloval si nový kouč Slezanu Michal Piskoř, jenž se do Opavy vrátil z Frýdku-Místku.

V tom, že Slezan začal přípravu na ledě až v srpnu problém nevidí. „Na 2. ligu to stačí,“ dodává sympatický kouč. Problém tak spíše registruje v dojíždění do Kravař. „Hláska nás postavila před hotovou věc, led bude v Opavě snad až 1. září, což by samozřejmě pro začátek přípravy bylo nemyslitelné! Dojíždíme tedy do Kravař, což není zrovna ideální, jelikož většina kluků to má do Opavy blíže a trénují s námi i hráči, kteří jsou až z Bruntálu či Krnova a pro ně je to cestování časově obzvlášť náročné. Na druhou stranu jsme samozřejmě vděční, že můžeme led v Kravařích využívat,“ vysvětluje celou situaci Michal Piskoř.

Úplně jasné není v tuto chvíli ani to, zda bude Slezan hrát své ligové zápasy v Opavě, nebo právě v Kravařích. Tato věc je zatím v jednání a byť to vypadá, že hokej v Opavě zůstane, na sto procent jasné to ještě není. Naše redakce bude fanoušky o vývoji situace informovat.

Další téma, které přišlo na řadu, byly změny v kádru. Těch příznivci opavského hokeje mnoho očekávat nemohou. „Odešli nám oba brankáři, jak Adam Trenčan, tak i David Iláš. Z tohoto důvodu s námi trénuje znojemský Michael Panec, který tu je prozatím na zkoušku a uvidíme, co v něm je.“ K dispozici měl pro dnešní trénink trenér Piskoř kromě zmíněného novice také mladé brankáře Plánovského s Novákem. Vzápětí kouč pokračuje: „Kádr jsme více nedoplňovali, hráčů máme dost. Chci ze startu dát možnost ukázat se našim hráčům a zhruba po čtrnácti dnech budeme zužovat kádr. Pokud uvidíme, že je někde problém, budeme se samozřejmě snažit ještě kádr nějak posílit a do týmu někoho přivést,“ dodává Piskoř.

V Opavě jsou hokejoví příznivci již několik sezón zvyklí navštěvovat domácí zápasy především v neděli. Tomu by měl být však minimálně na nadcházející sezónu konec. „Vím o tom, avšak chci udělat změnu. Pro nás je to lepší i z tréninkového hlediska, máme v pátek trénink, takže uděláme změnu a budeme hrát v sobotu,“ vysvětluje lodivod opavského mančaftu. Na otázku, zda se nebojí, že bude hokej kolidovat s jinými souběžně hranými sporty, převážně fotbalem, odpověděl: „Jsme si vědomi, že se to může někdy krýt s fotbalem, nicméně doma začínáme o víkendech až někdy v půlce října, do té doby budeme hrát domácí zápasy ve středu. Poté se to párkrát krýt může, ovšem myslím si, že kdo si bude chtít najít cestu na hokej, najde si ji. Hrálo se vždy v neděli, kdy utkání s ničím nekolidovala, a stejně chodilo leckdy velice málo lidí. Pokud však ukážeme, že hokej hrát umíme a budeme hrát na špici, diváci na hokej chodit budou,“ nebojí se Piskoř.

S tím souvisí také ambice opavského mužstva pro nadcházející druholigový ročník. Piskoř chce hrát se svým mužstvem atraktivní hokej v horní polovině tabulky. „V každém případě se chceme dostat do play-off. Víme, že to nebude nic jednoduchého, mančafty jsou v téhle soutěži velice vyrovnané. Přesto budu spokojen, když budeme hrát někde nahoře a skončíme po základní části kolem pátého, šestého místa. Letos tam sice nebude Šumperk a Hodonín, vrací se však Poruba, která má v kádru řadu bývalých extraligových a prvoligových hráčů, takže to bude i tentokrát velice těžké,“ zakončuje naše povídání Michal Piskoř.