• úterý 27. září 2011
  • Filip Lefenda

Opavu čeká další těžký soupeř, ve středu hostíme Prostějov

Na opavském zimním stadionu bude ve středu k vidění souboj tabulkových sousedů. Do Opavy totiž přiletí prostějovští Jestřábi, kteří mají v tabulce jen o bod méně, než Slezan. Ten zaznamenal v posledním kole první prohru po základní hrací době na ledě Havířova a tu se budou snažit naši hokejisté jistě odčinit. Prostějov je však soupeřem z kategorie těch těžších, na diváky tak čeká atraktivní duel. Utkání je naplánováno na středečních 18 hodin.

Slezan je po pěti odehraných kolech na páté příčce tabulky se ziskem deseti bodů. Prostějov je na tom jen o jeden stupínek hůře, Jestřábi si zatím připsali tři výhry a dvě prohry a mají tak na kontě o bod méně, než naši borci. Tabulku vede zatím trochu překvapivě Vsetín. Jediným celkem bez prohry však zůstává Přerov, který má ovšem zápas k dobru. Nyní navíc na přerovské hráče čeká dosud nebodující Poruba.

Opava zaznamenala v posledním kole porážku na ledě Havířova, kde prohrála 5:2. O utkání již bylo napsáno více než dost, netřeba jej proto dále rozebírat. Vítězně si nevedl o víkendu ani Prostějov, který před domácím publikem podlehl Karviné 3:6 a má tak co napravovat.

V bráně se letos představil zatím jen jediný brankář, kterým je Dalibor Sedlář. Úspěšnost jeho zákroků se pohybuje nad 92%. Z obránců si doposud vedli nejlépe Pavel Kumstát, Jiří Osina, Jan Kolibár či Tomáš Halouska. S pěti kanadskými body je pak nejužitečnějším hráčem Jestřábů útočník Jakub Čuřík (1+4). Následují jej Lukáš Duba (2+2) a Michal Černý (1+3). Nejlepším střelcem týmu je však se třemi gólovými zásahy Filip Smejkal (3+0). Koučem prostějovského mužstva je Petr Zachar, asistenta mu dělá Juraj Jurík.

Sestavy obou týmů v posledním odehraném kole

HC Slezan Opava: Šafránek - Bednárek, Faksa, Vrabel, Tichý, Tůma, Kukol, Jurčík, Mosler, Baďura, Měch "C", Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Chalupa, Mlýnek.

LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář (Musil) - Kumstát, Finkes, Osina, Kolibár, Paška, Peštuka, Halouska, Tomiga M. - Stejskal, Duba, Ševčík - Šebek P., Zachar, Čuřík - Smejkal, Černý, Šebek D., - Tomiga S., Jedlička, Žajgla.

Na oficiální internetové stránky prostějovského klubu se můžete podívat zde.

Ze zápasu bude k dispozici podrobný textový on-line přenos.

Další zápasy 6. kola

HC Frýdek-Místek – HC Karviná