• neděle 27. září 2015
  • Vojtěch Konečný

Opavu čeká již v pondělí duel s předposledními Bobry

Druhá liga pokračuje již toto pondělí, a to samozřejmě znamená, že své další utkání odehraje i opavský Slezan. Naši borci sice mají na svém kontě tři porážky v řadě, to ovšem budou chtít před domácím publikem napravit. Soupeřem Musialovy a Suchánkovy družiny budou Bobři z Valašského Meziříčí, kterým aktuálně patří předposlední pozice v tabulce. Jak tento duel dopadne? Pozná Opava po třech prohrách chuť vítězství? Zápas začíná v pondělí 28. září v 18 hodin.

Bobrům vstup do nové sezóny rozhodně nevyšel. Valaši totiž v prvních dvou utkáních inkasovali dohromady dvanáct branek a nevytěžili z nich tedy ani bod. První body, a zároveň první výhru, si svěřenci trenéra Sedláka připsali ve třetím kole, když zvítězili v Břeclavi. Poté ovšem přišla pěkně studená sprcha, neboť na ledě Nového Jičína Bobři schytali výprask 11:1!

Odčinit tento debakl mohli hráči v modrých dresech v sobotu, jenže ani to jim nevyšlo. Valaši dvakrát v utkání vedli, ale ani to jim nestačilo na bodový zisk. Klíčová pro vývoj utkání byla poslední třetina, kdy nováček z Moravských Budějovic dvěma góly rozhodl o osudu tohoto střetnutí. O ony rozhodující zásahy se postaral Paták, jenž se tak vyhoupl do čela kanadského bodování svého celku.

O střelbu gólů se zatím stará dvojice David Varga a Ondřej Martiník. První jmenovaný má na svém kontě tři přesné zásahy, druhý dva. Roli jedničky mezi třemi tyčemi plní devatenáctiletý Jan Čáp, který odchytal všechna utkání. Záda mu kryje dvacetiletý Jan Vlach.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Tichý, Tůma, Kysela, Mosler, Galvas, T. Černý – Selingr, Polok, Vítek – Kocián, Herman Wolf – Klapetek, L. Svoboda, Hon

HC Bobři Valašské Meziříčí: Čáp – Kovář, Tomiga, Arnošt, Varga Mar., Hradil – Studený, Varga Dav., Martiník, Sprušil, Pořický, Varga Mir., Prycl, Medek, Kývala, Baroš, Kubáč, Kuchta

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Pondělní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu

Delegace rozhodčích

Kašík – Vožda, Zedník.