• pátek 26. ledna 2018
  • Redakce

Opavu čeká v sobotu nedobytná šumperská tvrz

Jubilejní 40. kolo má v sobotu na svém programu východní skupina druhé hokejové ligy. A přesně stejný počet bodu – tedy 40 – dělí v tabulce Opavu a Šumperk, který bude naším příštím soupeřem. Zápas startuje v 17 hodin.

Šumperk je se 61 body třetím týmem soutěže, Opava naopak s 21 body posledním. Poté, co Slezané v derby prohráli s Porubou, a Kopřivnice uspěla ve Valašském Meziříčí, se ztráta na předposlední tým opět natáhla na 16 bodů.

Draci jsou neuvěřitelně silní na domácím ledě. Na něm získali hned 42 bodů a jsou v tomto ohledu vůbec nejlépe hrajícím týmem před vlastním publikem. Z posledních deseti domácích zápasů vyhrál Šumperk za tři body hned devět z nich!

Opavští zase momentálně táhnou sérii venkovních výher. Po úspěších z Valašského Meziříčí a Kopřivnice nyní přijde soupeř těžšího kalibru. Právě Šumperk je však protivníkem, s nímž Opava dokázala na začátku kalendářního roku ukončit svou tehdy dva a půl měsíce trvající sérii bez vítězství, recept tak Slezané jistě znají. Jde o to, jestli si na něj vzpomenou i tentokrát…

Sobotní utkání bude z pozice hlavního sudího řídit Tomáš Cabák. Pomáhat mu budou také Marek Bubela a Michal Zedník.

Na webové stránky našeho příštího soupeře se můžete podívat zde. Pokud se do Šumperku nevydáte osobně, lze průběh utkání sledovat textem prostřednictvím serveru Onlajny.com, případně obrazem skrze LifeTV.cz.