• pátek 03. prosince 2021

Po Valmezu do Velmezu. Slezan míří na Vysočinu

První duel z meziříčského dvojboje Slezan ve středu nezvládl, teď však má šanci na reparát. Svěřenci kouče Aleše Tomáška se totiž z porážky s Valašským Meziříčím budou chtít oklepat na ledě Velkého Meziříčí. Vypraví se v sobotu nějaký ten bodík z Vysočiny směrem do Slezska? Utkání začíná v 17:30

Horáci se v posledních týdnech po vynikajícím úvodu sezony začali propadat tabulkou, nakonec se jejich pád zastavil po sedmi porážkách z osmi odehraných duelů na předposlední příčce. V posledních třech kolech však přišlo zlepšení. Velké Meziříčí si v domácím prostředí vyšláplo na dva nejlepší týmy východní skupiny. Bobry se jim podařilo přehrát 3:2 po prodloužení, co se ale odehrálo o kolo později, to šokovalo snad úplně všechny.

Vedoucí Nový Jičín totiž jel do Velkého Meziříčí v kompletní sestavě v roli papírového favorita. Jenže domácí Ďábly totálně zesměšnili a po šedesáti minutách výsledková tabule ukazovala stav 11:0. Čistým hattirckem se navíc blýskl Ondřej Malec. „Byl to pro nás velký den, nejcennější jsou pro nás ale tři body do tabulky,“ snažil se přehnaný optimismus krotit kouč Karel Vejmelka. A věděl proč. Hned ve středu Horáci padli na ledě posledního Hodonína 4:2. V tabulce tak Velkému Meziříčí momentálně patří 7. příčka se ziskem 26 bodů.

Prohrála ve středu také Opava, nutno však podotknout, že s o poznání silnějším soupeřem. Slezan doma podlehl Bobrům 2:4. Na vedoucí branku Čmiela sice ještě stačil zareagovat Krupa, Valmez šel ale do vedení podruhé a vyrovnat se borcům v červenobílém už nepodařilo. O druhou branku Opavy se postaral Jan Vašenka.

"Bohužel jsme dnes neproměnili šance. Měli jsme jich přitom dost, bylo tam i trestné střílení a přesilovky. Oni taky hráli pět na tři skoro dvě minuty, což neproměnili. Podařilo se jim však góly dát, nám to tam po našich chybách několikrát doskákalo, byly to trochu smolné branky. Šance jsme měli a nebylo jich málo, bohužel jsme ale nedokázali dát branky,“ hodnotil utkání trenér Slezanu Aleš Tomášek.

Opavským hokejistům se s Velkým Meziříčím daří, oba letošní vzájemné duely Slezané zvládli, doma vyhráli dokonce jednozančě 7:1. Budou se radovat i potřetí?