• středa 12. srpna 2015
  • Redakce

Přestup roku! Tomáš Polok se v sobotu žení. S kluky se vyrovnáme, říká

Hokejový Slezan v prvním přípravném utkání na svém ledě přetlačil Nový Jičín v poměru 6:5. Opavští přitom ve třetí části vedli už 5:2, ale soupeř nakonec dokázal srovnat a Slezané rozhodli o výhře až v nájezdech. Trochu jiné, než hokejové starosti v má poslední době útočník Tomáš Polok. V sobotu jej totiž čeká svatba.

V utkání proti Novému Jičínu přidal v přesilovce pátý zásah Opavy. „Před brankou jsem tečoval puk, šlo o šťastný gól. Jinak to bylo takové o ničem, ani led tomu moc nepomohl. Zkrátka první přípravný zápas. Měli jsme víc ze hry, ale nakonec se to srovnalo,“ říká Tomáš Polok.

Opavští totiž nezvládli závěr zápasu a během necelých čtyř minut třikrát inkasovali. „Raději bych to nekomentoval. Tohle se nemůže stávat, jestli chceme hrát v soutěži důstojnou roli,“ ví dobře útočník Slezanu.

Utkání s Novým Jičínem mělo navzdory vedru a nekvalitnímu ledu vysoké tempo. „Přes týden jsme na ledě, takže jsme natrénovaní z tréninků. Ještě se budeme zlepšovat,“ myslí si hokejista s číslem 14 na dresu. „Na to, že to byl první domácí přípravný zápas, přišla i docela slušná návštěva,“ doplňuje.

Už ve čtvrtek čeká opavské mužstvo další přípravný zápas. Na domácím ledě přivítají od 18 hodin ambiciózní Vsetín. „Je to pořád příprava a trenéři musí chápat, že se to nedá odjezdit úplně na maximum. Je to o to, ať si zkusíme herní situace a zvykáme na zápasový rytmus,“ tvrdí Polok.

Ten v sobotu vstoupí do manželského svazku se svou přítelkyní Markétou, mimochodem vášnivou volejbalistkou. „Byli jsme spolu na takové předsvatební cestě v Chorvatsku. V sobotu se žením, takže mám v poslední době trochu jiné starosti,“ přiznává sedmadvacetiletý útočník. „Čeká mě další etapa života. Uvidíme, co kluci vymyslí,“ dodává.

Je jasné, že jej nemine ani pokuta do společného banku v kabině. „S kluky se určitě vyrovnáme. S tím nemám vůbec žádný problém,“ směje se Tomáš Polok.