• středa 14. září 2022
  • Tomáš Chalupa

Příprava je u konce! Slezan na závěr hraje ve Valmezu

Dlouhé čekání na nový druholigový ročník se chýlí ke svému konci. Hokejisty Opavy totiž ve čtvrtek čeká poslední přípravný duel, generálku Slezan sehraje ve Valašském Meziříčí. První letní zápas ve slezské metropoli skončil přestřelkou 7:5 ve prospěch Opavy, budou se Tomáškovi svěřenci radovat i tentokrát? Zápas začíná ve čtvrtečních 18 hodin.

Valašské Meziříčí hrálo v přípravě s úplně stejnými soupeři, jako Slezan. Bobři tedy své síly změřili s Havířovem, Kopřivnicí, Novým Jičínem a právě s Opavou. A dařilo se jim pouze se svými blízkými sousedy z města Tatrovek, které dvakrát porazili – venku 1:0 po nájezdech, před dvěma týdny doma pak 5:3. Naposledy hrály Plškovy ovečky v úterý v Novém Jičíně, kde padly po penaltách 3:2. O góly hostů se postarali Holiš s Tarnoczym.

Kabina Bobrů prošla v létě poměrně velkou proměnou. Valaši tak nemohou počítat například s ostříleným útočníkem Jiřím Goišem (vloni 9+20), který se po jednoleté druholigové anabázi vrátil do prvoligového Přerova. Další klíčový útočník Jakub Apolenář (17+10) zamířil do Havířova. Zmínit musíme i kapitána Jakuba Pořického (12+15), ten po dlouhých letech věrných služeb zamířil do nižší německé ligy.

A co posily? Defenzivní řady by měli vyztužit Richard Liss (Vsetín), Matyáš Greč (Přerov) nebo Tomáš Sviták (Vsetín). Tedy mladí kluci, kteří se v nadcházející sezoně budou s dospělým hokejem seznamovat. V útoku pak vyčnívá jméno Dominika Pokorného, křídelníka, jenž vloni oblékal dres Kopřivnice.

A co Opava? Ta měla v týdnu na rozdíl od svého soupeře volno, poslední utkání odehrála před týdnem doma s Havířovem. S ním sice šla rychle zásluhou Vojkůvky do vedení, pak ale umřela na špatnou koncovku. AZetu se zápas podařilo otočit a staronový účastník druhé ligy vyhrál na ledě Slezanu 3:1.

Do zmíněného zápasu zasáhl i Dominik Věntus, tedy odchovanec, který za áčko nastupoval už vloni. „Hledal v létě nějaké zahraniční angažmá, které mu nakonec neklaplo. Do obrany se nám bude hodit, půjde s námi do sezony,“ podotkl na jeho adresu trenér Slezanu Aleš Tomášek, kterému by se mělo pro utkání ve Valašském Meziříčí vrátit několik hráčů z marodky.