• úterý 21. září 2004
  • Tomáš Kubánek

Příště musíme hrát aktivně po celý zápas, nabádá Hebar

O p a v a - Při pátrání po příčínách prozatimních neúspěchů Slezanu nemůžeme opomenout smutný fakt, že zkušení střelci zatím zůstávají daleko za očekáváním. Zatím o všechny góly se podělili hráči, kterým ještě nebylo ani pětadvacet let. Nejvíce střeleckých úspěchů, a to shodně po třech, zaznamenalo třinecké duo Hebar - Zbořil. Právě slovinský útočník Andrej Hebar se v pondělním utkání proti Olomouci blýskl dvěma přesnými zásahy.

"Těžko říct, proč to dneska nevyšlo. Myslím, že jsme hráli dobře, ale udělali jsme nějaké chyby v obranném pásmu a dostali tak rozhodující branku. Je to škoda, protože jsme ztratili tři body," zhodnotil zápas z opavského pohledu Hebar.

Příčiny neúspěchu můžeme určitě hledat i v poklesu aktivity Opavských v druhé polovině utkání. Do zápasu Slezané vstoupili velmi dravě, což vyústilo v rychlé vedení, ovšem po gólu na 2:3 se jejich hýřivý pohyb s nápaditými kombinacemi velmi rychle vytrácel. "Sám nevím, proč jsme toho nechali. Příště musíme takhle hrát po celé utkání a věřím, že výsledek bude lepší," potvrzuje čerstvě dvacetiletý útočník.

Za zlomový okamžik je také možno považovat nevyužití dvouminutové přesilovky 5:3. "Na tréninku to stále trénujeme, ale ještě nejsme tolik sehraní."

Je to paradoxně právě třetí řada, která zatím obstarala většinu opavských branek. Zkušenost harcovníka a dravost mladých se zatím ukazuje jako správně namixovaný koktejl. "Jsme rádi, že se nám daří; na centru je zkušený Harazim a na levém křídle Zbořil, který také hraje dobře. Doufám, že góly budeme dávat i v dalších zápasech," pochvaluje si spolupráci třetí lajny. Z jejich dílny vzešly proti Olomouci obě branky, které však na bodový zisk nestačily. "Při prvním gólu jsem chtěl střílet nad lapačku, ale puk mi trochu odskočil, naštěstí to tam spadlo. U toho druhého se mi podařilo dobře trefit kotouč. Jsem rád, že se mi střelecky dařilo, ale strašně mě štve, že jsme prohráli," zklamaným hlasem uzavírá Andrej Hebar.