• pondělí 15. srpna 2016
  • Lukáš Jasoněk

První venkovní zápas je tady! Opava se v rámci přípravy představí v Novém Jičíně

Před týdnem v domácím prostředí porazili Nový Jičín a v úterý změří síly se stejným celkem, avšak s tím rozdílem, že opavští hokejisté tentokrát otestují kvalitu soupeřova ledu. Utkání na Zimním stadionu Nového Jičína startuje v 18 hodin.

Novojičínské mužstvo stačilo v přípravném období odehrát už dvě utkání a oproti Opavě tak má jednozápasový náskok. Svou premiéru si hokejisté Nového Jičína odbyli v Polsku, kde se utkali s domácími Tychy. S klubem hrajícím v nejvyšší polské soutěži svěřenci bývalého opavského kouče Davida Musiala dlouho drželi krok, přesto mu nakonec podlehli v poměru 3:5.

Druhým soupeřem Nového Jičína byla Opava, která si ve svém úvodním utkání pod taktovkou staronového trenéra Pavla Hulvy připsala zasloužené vítězství 3:1 a na kluziště svého protivníka vyjede s úmyslem tento výsledek potvrdit.

Statistiky předchozího vzájemného duelu

HC Slezan Opava - HC Nový Jičín 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Vítek (Galvas, Wolf), 46. Holík (Wolf), 58. Vítek (Wolf) – 49. Hladiš (Vašut, Hruška). Vyloučení: 5:6. Bez využití. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC Slezan Opava: Šafránek – Holík, Mosler, Galvas, T. Černý, Šindelář, Slavík, Tůma – Wolf, Polok, Vítek – Grygar, Chalupa, Selingr – L. Černý, Česlík, Herman – Beneš, Chomič, Pavelek.

HC Nový Jičín: Slovák I. – Kužílek, Hruška, Vašut, Hrabica, F. Chvostek, Cabák, Vydra – Gebauer, Hlaváč, Kabeláč, Slovák II., Hladiš, Dalajka, M. Chvostek, Ministr, Novotný, Uhlar.