První zápas, první nula. Kluci mi strašně pomohli, odzadu podali perfektní výkon, pochvaluje si Piták

Rozhovor19.9.2021 | Tomáš Chalupa
Fantastický debut v soutěžním zápase v sobotu s Kometou prožil brankář Dominik Piták. Jednadvacetiletý odchovanec Techniky Brno se poprvé v dresu Slezanu postavil do branky a hned z toho je vychytaná nula. Přelstít jej nedokázal ani ostřílený veterán Kamil Brabenec. Týmový pokladník Honza Štindl si tak může mnout ruce. „Nějaká svačinka určitě proběhne,“ usmívá se jedna z hlavních hvězd duelu s Kometou.

Dominiku, dva body z prvního utkání bereme, souhlasíš?

Určitě. Bylo to super, kluci hráli výborně a myslím, že jsme si bod navíc zasloužili. Chtěli jsme hrát svou hru, poctivě odzadu a hlavně bez chyb. Což se nám, myslím, celý zápas naštěstí dařilo. Šli jsme do všeho obětavě a dobře jsme bruslili.

Kdy ses dozvěděl, že s Kometou budeš chytat?

Dozvěděl jsem se to v pátek po tréninku. Musím ale říct, že je úplně jedno, jestli do branky půjdu já, nebo Honza Baldik. Výkonnostně jsme na tom dost podobně, tvoříme vyrovnanou dvojici. Tentokrát to padlo na mě a jsem rád, že jsem klukům mohl pomoct.

Cítil jsi nějakou nervozitu?

To vůbec. Naopak jsem se těšil, že si budu moct zachytat proti takto zkušeným soupeřům, bylo to umocněno i tím, že jsme tak dlouho nehráli soutěžní zápas.

Ani postupem času na tebe nervozita nepřišla? Ke konci už bylo jasné, že to bude zápas o jednom gólu…

Věděl jsem, že si žádnou nervozitu nemůžu dovolit a zápas mi prostě sedl. Navíc jak jsem říkal, kluci přede mnou hráli suprově, podali jsme parádní týmový výkon. Soupeřův brankář chytal taky suprově, místy jsem až hleděl, jaké zákroky tam předváděl. Ve stresu jsem z toho ale nebyl.

Za Kometu nastoupil Tomáš Malec a Kamil Brabenec. Jak jsi je při zápase vnímal?

Člověk k nim samozřejmě má přirozený respekt, ví, že hráli dlouhé roky extraligu. Nijak extra jsem je ale neřešil, nebylo to tak, že bych se jich snad třeba bál.

V zápase jsi zase tak moc práce neměl, ale když už, tak měla Kometa zajímavé šance. Kdy ti bylo nejhůř?

Asi v prodloužení, když jel jejich hráč na mě sám, ale naštěstí jsem si s tím poradil. Kluci mi vzadu hodně pomohli a celou situaci mi ulehčili. Takže pochvala patří celému týmu, odzadu jsme odvedli perfektní práci.

Nastoupil jsi v sobotu k prvnímu zápasu a hned máš také první nulu. U pokladníka Honzy Štindla to, předpokládám, bude drahé…

Nějaká svačinka tam určitě proběhne (úsměv).

Ve středu hrajeme v Kopřivnici, která nás v přípravě dvakrát porazila…

Mají dobrého gólmana Hromadu, ale když budeme hrát stejně, jako s Kometou, tak nevidím důvod, proč bychom tam neměli udělat nějaké body. Věřím tomu, že z Kopřivnice s prázdnou nepřijedeme.


Aktuálně na webu

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Slezan Opava
Ďáblové Nový Jičín