• čtvrtek 17. září 2009
  • Tomáš Kubánek

S termínem zápasu jsme nemohli nic dělat, omlouvá se klub

O p a v a - Hned úvodní domácí utkání nepříjemnou pachuť. Byl jí nejen nepovedený průběh utkání, naštěstí s alespoň dvoubodovou tečkou, ale také hodně malá návštěva. Na vině byla kolize s pohárovým utkáním fotbalového mužstva SFC Opava s věčným rivalem Baníkem Ostrava v rámci Ondrášovka Cupu. Prestižnost tohoto derby odlákala hokejovému zápasu Slezanu s Uničovem velkou část diváků. "Je to škoda," smutní opavský trenér Suchánek.

"Až další týden po rozlosování jsme se dozvěděli, že domácí klub přeložil své pohárové utkání na tuto středu. Nemohli jsme pak s tím už nic dělat, protože bychom už to časově nestihli," krčí rameny trenér hokejistů.

"Nejprve bychom k přeložení utkání museli získat souhlas druhé strany, tedy Uničova, a rovněž hokejového svazu. To vše nejméně deset dnů před zápasem," vysvětlil a dodává: "Divákům, kteří přišli moc děkujeme. Jen litujeme, že jsme se jim neodvděčili lepším výkonem."