Škoda šancí v první třetině, lituje Černý

Ohlasy k zápasu19.3.2015 | Tomáš Kubánek
Konec sezony, pokud není zakončen titulem či postupem, nemá rád žádný sportovní mančaft. Ten opavský však i přes semifinálové vyřazení od Přerova může být se svým výsledkem spokojen. Splnil svůj letitý cíl a navíc nechal na ledě opravdu všechno. "Pocity z vyřazení jsou špatné, je to škoda. Ale i trenér nám řekl, že se nemáme za co stydět," uvedl po poslední porážce 0:2 jeden z nejzkušenějších opavských borců Lukáš Černý.

Nejvíc Černého mrzelo, že tým nevyužil v úvodní části, kdy měl za stavu 0:0 ke gólu nejblíž, své příležitosti. "Je to škoda, protože v první třetině jsme měli celkem dost vyložených šancí. Kdyby se proměnily jedna nebo dvě, mohlo to vypadat jinak."

Přerov postupně získával nad soupeřem, jenž si v play off sáhl až na dno svých sil, optickou i střeleckou převahu. A ve 44. minutě po zaváhání opavské obrany vsítil první a zároveň rozhodující branku Dostálek. "Padl docela lacině, škoda. Mohli jsme to ubránit ještě déle a třeba zase jít až do prodloužení," říká Černý.

Ještě lépe by se tlaku Přerovských odolávalo, kdyby Slezan proměnil některou z mnoha přesilovek. Jenže místo střel z dobře vypracovanách pozic Slezané volili ještě další kombinaci. "To je pravda, bylo jich dost. Ale asi jsme měli svázané ruce, chtěli jsme divákům ukázat ještě něco víc. Výsledkem bohužel bylo, že nám nakonec v těch přesilovkách nevyšlo nic," lituje brzy třicetiletý útočník.

Přes porážku 0:2 a vyřazení dlouho v kabině smutno nebylo. I kouč Karel Suchánek cítil, že mužstvo do toho dalo vše. "Poděkoval nám za sezonu, že jsme konečně splnili náš cíl, kterým bylo semifinále, a že se nemáme za co stydět," reprodukoval trenérova slova Černý.

Dlouho děkovačku si tým užil také s fanoušky, kteří návštěvou před tři a půl tisíce opět posunuli své druholigové maximum. Při skandování všech tribun běhal mráz po zádech. "Takový skvělý pocit člověk moc často nezažije, liboval si zkušený forvard. "Ale už loni se Vsetínem ve čtvrtfinále byla perfektní atmosféra, a tak jsme doufali, že letos by to mohlo být podobné. Myslím si, že teď to bylo dokonce ještě lepší."

Po letech vyřazení hned v úvodu play off může letošní postup do semifinále a vyrovnané boje v něm opavskému hokeji otevřít nové obzory a vyšší cíle. Zároveň však primárním úkolem opět bude novou sezonu vůbec zabezpečit. "To samozřejmě nezáleží jen na nás. Důležitým faktorem bude postoj města, jestli nám dá nějaké peníze. My hráči budeme určitě chtít pokračovat," ubezpečil Černý odhodlání kabiny.

A kdyby se povedlo mužstvo kvalitativně udržet a nebo i trochu posílit? "Tak to by tu příště třeba mohlo být i to finále. A pak stadion vyprodáme," zasnil se opavský útočník.


Aktuálně na webu