• středa 14. srpna 2013
  • Redakce

Slezan čeká domácí premiéra, v ní se střetne s Novým Jičínem

Opavští hokejisté, kteří v úterý vysoko zvítězili na ledě Přerova v poměru 7:0, mají před sebou první přípravné utkání na vlastním ledě. Na zimním stadionu v Opavě se ve čtvrtek 15. srpna 2013 od 18 hodin utká domácí Slezan s výběrem novojičínských hokejistů. Přijďte se v letních dnech osvěžit na hokej!

Jak již bylo zmíněno v úvodu, opavský celek v úterý přehrál v MEO Aréně přerovské Zubry jasně po výsledku 7:0. Trenér Karel Suchánek bude stále postrádat několik hráčů. „Kvůli pracovním povinnostem bude chybět Ivo Kocián, zdravotní potíže má Petr Chalupa a hrát nebude ani Bohumil Herman,“ vyjmenoval absentující hokejisty opavský kouč Karel Suchánek.

Příležitost by měli dostat také hráči širšího kádru. „V sestavě uděláme pár korekcí, promícháme obranou a šanci dáme také dalším mladým hráčům,“ řekl zkušený hokejový stratég.

Svůj první přípravný zápas na novou druholigovou sezonu za sebou mají také svěřenci trenéra Davida Handla. Ti v úterý Lapač nedobili a prohráli s tamním Vsetínem v poměru 3:5. Kádr novojičínských hokejistů zůstává z velké části pohromadě. Zůstávají všechny opory v čele s Petrem Macháčkem, Přemyslem Vašutem nebo Petrem Guldou. Brankoviště by měl hájit tradičně Lukáš Šrámek.

Nový Jičín posílil zkušený forvard Pavel Hanák z Přerova. Ten zažil stěhování v kariéře vůbec poprvé. Odmala do konce loňské sezony zůstával věrný přerovským Zubrům. Z Havířova dorazili do Nového Jičína Jan Putniorz a Daniel Smuž.

Opačným směrem putuje pouze Martin Andrýsek, který míří vstříc zajímavému angažmá ve Španělsku, do juniorky Vsetína se pak stěhuje nadějný bek Jakub Hruška.

Druhé přípravné utkání obou týmů vypukne ve čtvrtek 15. srpna 2013 od 18:00 na opavském zimním stadionu.

„Rád bych srdečně pozval diváky na tento zápas. Stejně jako na další přípravné zápasy doma na něj bude vstup zdarma,“ dodal na závěr Karel Suchánek.