• pátek 16. října 2015
  • Lukáš Jasoněk

Slezan čeká náročný zápas, do slezské metropole zavítá druhá Technika Brno

Zimní stadion města Opavy bude v sobotní podvečer hostit utkání domácího celku s brněnskou Technikou. Jihomoravanům vyšel vstup do nového soutěžního ročníku na výbornou a v deseti odehraných utkáních poznali hořkost porážky pouze jednou. Zda se hokejistům Slezanu podaří favorita z Brna zaskočit, můžete sledovat od 17 hodin, kdy je na programu úvodní buly.

Hokejisté brněnské Techniky vstoupili do sezóny pětizápasovou sérií výher, jíž dokázal ukončit až suverén z Frýdku-Místku, který nově funguje jako farma extraligového vicemistra z Třince. Svěřenci Romana Kaňkovského si z porážky nedělali příliš těžkou hlavu a v následujících čtyřech duelech si opět připsali vítězství, přestože třikrát muselo o vítězi rozhodnou až prodloužení, případně nájezdy. Na svém kontě tak Jihomoravané mají celkem čtyřiadvacet bodů, se kterými aktuálně okupují vynikající druhou pozici.

Kanadskému bodování brněnské Techniky vévodí obránce Jan Habrovec, který sice nezaznamenal žádný přesný zásah, zato má však na svém kontě hned deset gólových asistencí. Osm kanadských bodů má další bek David Havíř, jenž vsítil celkem šest branek. Mezi třemi tyčemi dostává nejvíce prostoru Pavel Jekel.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý, Galvas, Tichý, Mosler, – Herman, Rousek, Vítek, Polok, Wolf, Selingr, Baďura, Svoboda, Chalupa, Štindl.

VHK Vsetín: Jekel – Strýček, Navrátil, Koukal, Šidák, Sedlák, Havíř, Vrba, Habrovec – Boček, Jurča, P. Brzobohatý, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Heža, Kadlec, M. Brzobohatý, Polesný, Crhák.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní duel můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu

Delegace rozhodčích

Kubičík - Rychlý, Řezáč