• pátek 28. listopadu 2014
  • Vojtěch Konečný

Slezan čeká rozjetý Nový Jičín, zvládnou naši hráči i druhý vzájemný zápas?

Po dramatické zápase s Karvinou čeká hokejisty opavského Slezanu další duel. Soupeřem Opavanů bude tentokrát Nový Jičín, jenž momentálně prožívá vydařené období, neboť z posledních čtyř utkání vytěžili svěřenci trenéra Flašara maximální počet bodů. Úvodní buly tohoto střetnutí je naplánováno na zítřejší 17. hodinu.

Novojičínští zajížděli ke svému předchozímu klání do Břeclavi. Hosté si vytvořili čtyřbrankový náskok, ovšem Lvi se nevzdali a utkání pořádně zdramatizovali. Pojistku přidal až v poslední minutě Hanák. Duel tedy skončil vítězstvím Nového Jičína 6:4.

Trenér Aleš Flašar po zápase prohlásil: „Dostali jsme se celkem snadno do vedení 4:0, pak jsme ale polevili. Když vedou kluci o dva góly, začnou bláznit. Dostali jsme dva góly a ze zápasu bylo větší drama, než muselo být. Přitom úplně zbytečně. Jak se ale soupeř dostával zpět do hry, začali jsme zase hrát zodpovědněji. Rozhodl až pátý gól, kdy jsme se trošku přestali bát. Podržel nás samozřejmě výborný Iláš v bráně.“

Statistikám vévodí útočník Jakub Lehečka, který má na svém kontě sedmnáct bodů (6+11). V obraně si vede nejlépe Patrik Flašar (2+9). V bráně se celkem pravidelně střídá dvojice David Iláš a Lukáš Šrámek.

Co očekává od zítřejšího měření sil útočník Lukáš Černý? „Jak jsme se přesvědčili v domácím utkání, tak Jičín rozhodně nebude jednoduchým soupeřem. Budeme muset hrát ze zabezpečené obrany. Také se musíme vyvarovat zbytečných faulů. Oni mají trochu pomalejší obranu, takže pokud jim nedáme prostor na rozehrávku, můžeme získávat šance a vstřelit nějaký gól. Trénuje je bouřlivák Flašar, takže se máme rozhodně na co těšit," uzavřela opavská pětadvacítka.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas, Kysela, Tichy, Tůma, Mosler, T. Černý – Kocian, Měch, Vítek – Svoboda, Polok, Herman - Baďura, Chalupa, Wolf.

HK Nový Jičín: Iláš – Gebauer, Kacíř, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Prokop P., Mikšan, Lehečka, Vašut, Ižacký, Hanák, Vnenk, Novotný, Uhlár, Cabák .

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

Czubaj – Moravec, Rožánek.

Jak to vidí bookmakeři?

Vítězství Nového Jičína - 1.8