• úterý 13. listopadu 2018
  • Redakce

Slezan hostí Kopřivnici, které má co vracet

Slezan se už potřetí za sebou představí před vlastním publikem. Do Opavy totiž míří rozjetá Kopřivnice, která aktuálně táhne sérii tří vítězství v řadě. Svěřenci trenéra Janečka naopak v poslední době pravidelně střídají porážky s výhrami, přičemž naposled podlehli Valmezu. Bude nastolený trend pokračovat? Utkání startuje ve středu 14. listopadu od 18:30.

Tatrovka se po 16. kole nachází na třetím místě druholigové tabulky se ziskem 26 bodů. Mužstvo vedené Jaroslavem Kofroněm v dosavadním průběhu zaznamenalo 10 výher a pouze 4 porážky – v Kopřivnici tak můžou být se svými výsledky nadmíru spokojeni. Ve svém posledním vystoupení si Tatrováci připsali dva body za výhru 3:2 po prodloužení v Orlové, když vítězný gól vstřelil Robin Gebauer.

V brance se může Kopřivnice spolehnout na Petra Hromadu, kterého si můžete pamatovat z jeho působení ve Vsetíně. Obranné řady diriguje především ostřílený David Stříž. Čerstvě sedmatřicetiletý bek letos zaznamenal už 13 kanadských bodů. Mezi útočníky se k největším esům řadí už tradičně veterán Martin Tomášek (9+8), Adam Červenka (4+10), nebo devítigólový Adam Kofroň.

Středeční soupeři se zatím v sezóně střetli dvakrát, přičemž v obou případech byla úspěšnější Kopřivnice. V Opavě zvítězila po obratu v poslední třetině 5:4 a na svém ledě přetlačila Slezan 4:3.

Opavští hokejisté půjdou do utkání s jediným cílem – vyhrát. Po prohře 4:6 s Valašským Meziříčím se totiž Slezanu vzdálily příčky zaručující postup na play-off na sedm bodů. Valmez si po celý zápas udržoval dvou až tříbrankový náskok a zaslouženě zvítězil. Opava se sice těsně před koncem dotáhla po trefě Chalupy na rozdíl jediné branky, vítězství Bobrů však stvrdil trefou do prázdné branky Baroš.

Mimo hru bude i nadále nemocný Spratek a nenastoupí ani Chalupa, který si ze sobotního utkání odnesl pochroumané koleno. Doba jeho rekonvalescence je zatím neznámá. „Čekali jsme navrátilce z rozsáhlé marodky, ale ta se naopak ještě rozšířila. Příležitost opět dostanou naši mladí hráči. Věřím, že se s šancí naskočit do zápasu znovu statečně poperou a Kopřivnice to na našem ledě bude mít více než těžké,“ řekl trenér Slezanu Martin Janeček.

Středeční utkání na opavském ledě vypukne v 18:30.

Tomáš Chalupa