• úterý 12. února 2013
  • Jan Mareček

Slezan jede do Poruby, dokáže potvrdit vítězství z minulého kola?

Ve 40. kole vycestuje Slezan Opava na led Poruby, kde bude jednak bojovat o posunutí se výše v tabulce, ale jednak se také bude snažit zachovat si náskok na osmé příčce, kterou okupuje a jež zároveň ještě zaručuje postup do play off. Úvodní buly zápasu bude vhozeno ve středu 13. 2. v 18:00, v ideálním případě mohou Opavané vyskočit až na 6. místo (pochopitelně v případě výhry za tři body), to by však museli spoléhat na prohry Karviné a Nového Jičína.

Stále je také třeba sledovat Frýdek-Místek, který už sice na Slezan ztrácí čtyři body, avšak před námi jsou ještě tři zápasy základní části, ve kterých se dá takovýto rozdíl smazat.

Opavští hokejisté mají za sebou vskutku zajímavé poslední dva duely, nejprve neočekávaně prohráli na ledě beznadějně posledního Valašského Meziříčí a následně pro změnu doma porazili první Přerov. Právě vítězství nad přerovskými Zubry má velikou váhu nejen pro veledůležité tři body, ale jistě i pro psychiku hráčů Slezanu, jež po prohře s outsiderem nemusela být zrovna ideální. V utkání s Přerovem šli sice nejprve do vedení Hanáci, o tři minuty později však vyrovnal Tomáš Měch, jenž si tak po návratu po zranění připsal první zásah. Rozhodující trefu obstaral v 54. minutě opavský veterán Zdeněk Pavelek, výhru poté pojistil gólem do prázdné branky Petr Chalupa.

Sobotní soupeř Opavy zatím prožívá relativně úspěšnou sezonu, v současné době okupuje 4. pozici se čtyřmi body náskoku na pátý Vsetín a šesti body ztráty na třetí Prostějov. Za sebou má Přerov dvě vítězství, proti Frýdku-Místku a Karviné. Poslední utkání sehrané právě na ledě karvinského Baníku ovládli Ostravané s konečným výsledkem 5:2.

Celkově spolu oba týmy v této sezoně změřily síly už pětkrát, o něco úspěšnější bylo mužstvo Poruby. V říjnu sice zvítězili Opavané doma 3:2 v prodloužení a v listopadu si dokonce odvezli z Ostravy výhru 5:1, poté si však už připisoval body především soupeř. Všichni fanoušci Slezanu si určitě vybaví dva vánoční zápasy, ve kterých dominovala Poruba díky vítězstvím 5:2 a 3:2 po samostatných nájezdech.

S týmem z Ostravy hrál Slezan rovněž své druhé utkání tohoto roku, které dopadlo téměř katastrofálně, na domácím ledě selhala Opavanům defenziva, porubští střelci často ujížděli v přečíslení a dávali góly, konečný stav 8:2 pro hosty je tak nejtěžší porážkou Slezanů v této sezoně.

Poruba disponuje vynikajícími ofenzivními hráči, jejichž ubránění bude pro vybojování slušného výsledku zásadní. V paměti Opavanů tkví určitě nejproduktivnější hráč soupeře Martin Buček (22+15), který v posledním zmíněném debaklu počastoval Opavu hned čtyřmi góly. Jeho věrným pomocníkem v tomto utkání byl Lukáš Vrána, ten si v něm připsal dokonce šest bodů za gól a pět asistencí. Celkově se v této sezoně trefil dvanáctkrát a jedenáctkrát asistoval. Dalšími výtečně bodujícími útočníky jsou Petr Seidler (11+18), Michal Holuša (13+14) či Rostislav Vaněk (11+14), nad 20 bodů má ve svých statistikách i Luděk Krayzel (9+13).

Utkání v Porubě začne ve středu 13. 2. v 18:00, pokud nepojedete hokejisty Slezanu podpořit přímo do Ostravy, můžete alespoň sledovat onlajn přenos.

Sestavy obou celků v posledním odehraném zápase:

HC RT Torax Poruba: Gleich - Wolf, Hruzík, Šindelář, Slavík, Axman, Mládenka, Dusík - Hašek, Vaněk, Krayzel, Sedlář, Seidler, Pavlačka, Buček, Kilnar, Holuša, Chaloupka, Chomič.

HC Slezan Opava: Šafránek - Bednárek, Kukol, Kysela, Galvas, Tichý, Mosler - Kocián, Chalupa, Herman, Wolf, Měch, Mlýnek, Pavelek, Polok, Vítek.

Na oficiální stránky našeho soupeře se můžete podívat zde

Jak to vidí bookmakeři:

Poruba- 1,75