• pondělí 07. září 2020
  • Tomáš Chalupa

Slezan jede do Valmezu složit reparát za čtvrtek

Hokejisty Slezanu v tomto týdnu čekají poslední dvě přátelská utkání před vypuknutím ročníku 2020/21. K tomu prvnímu zajíždějí Slezané do Valašského Meziříčí, kde je čeká utkání s místními Bobry. Utkákní začíná v úterních 18 hodin.

Oba soupeři se spolu střetli už minulý čtvrtek ve slezské metropoli. Opavě zápas vůbec nevyšel, svěřenci trenéra Aleše Tomáška předvedli asi nejhorší výkon letošní přípravy a zaslouženě Valmezu podlehli 2:5. „V sezoně takto rozhodně hrát nemůžeme. S pěti juniory v obraně je to samozřejmě těžké, ale není to pouze o nich, celková předvedená hra byla z naší strany mizerná. Před sezonou je to pro nás dobrá facka,“ uvědomoval si po utkání opavský lodivod Aleš Tomášek. „Hráli jsme, jakoby se nic nemohlo stát, a dostali jsme lekci,“ dodal ještě šestapadesátiletý stratég.

To asistent trenéra Valmezu Lukáš Plšek mohl být s výkonem svých oveček spokojen. „Dnes musíme kluky opět pochválit. Přijeli jsme v patnácti hráčích a v průběhu zápasu se nám ještě zranil obránce. I přesto všechno jsme domácímu týmu, který nastoupil ve čtyřech formacích, po fyzické stránce stačili a dovolím si tvrdit, že jsme v závěru měli i víc síly,“ uvedl bývalý dlouholetý brankář Vsetína pro klubový web hcvm.cz.

V pátek se s kabinou Slezanu rozloučil jednadvacetiletý forvard Martin Urban, který poslední dva roky nastupoval za Šumperk, a v Opavě byl na testech. „Nevešel se nám do prvních tří pětek a čtvrtou chceme mít složenou z našich mladých,“ prozradil Tomášek. Martin Urban v červenobílém dresu odehrál pět přátelských utkání, bodově se však neprosadil.