• úterý 12. listopadu 2013
  • Redakce

Slezan míří do Prostějova, obere lídra tabulky o body i podruhé?

Hokejisté opavského Slezanu získali v posledních třech zápasech plný počet bodů, ale nyní změří síly s dosavadním lídrem druholigové skupiny Východ. Opava se ve středu 13. listopadu od 18 hodin utká na prostějovském ledě s výběrem tamních Jestřábů. Ty už letos Opavští dokázali porazit. Povede se jim to také venku?

Ambiciózní Prostějov vévodí druholigové tabulce se ziskem 38 bodů, čtvrtá Opava jich má o pět méně. Ač Jestřábi působí na první pohled suverénním dojmem, zdání může klamat. Z posledních tří domácích zápasů totiž porazili pouze Valašské Meziříčí v poměru 5:3. Předtím doma podlehli Porubě po výsledku 0:3 a v prodloužení padli i s Přerovem (4:5).

„V Prostějově sice mají jiné podmínky, ale prohrát tam nejedeme. Navíc jsme je porazili v Kravařích. Myslím si, že když budeme hrát poctivě a zodpovědně, můžeme vyhrát. Na zápas se těšíme, chodí tam hodně diváků, takže bude i dobrá atmosféra,“ vyhlížel středeční utkání mladý forvard Lukáš Svoboda.

Brankářskou jedničkou Prostějova je Ondřej Kocián. V obranné řadě hraje prim Robert Jedlička, Jan Kolibár nebo Filip Švaříček. Defenzivu Prostějova by měl vyztužit také zkušený bek Jiří Polák, ten ale do středečního zápasu se Slezanem nezasáhne.

Prostějovský trenér Petr Zachar má k dispozici velkou palebnou sílu. Týmovému kanadskému bodování vévodí letní posila Vladimír Stejskal, který v 17 zápasech nastřádal 27 bodů (9+18). Body pravidelně sbírá také Lukáš Luňák (4+18) nebo s devíti góly nejlepší střelec týmu Matouš Venkrbec (9+13). Zapomenout ale nemůžeme ani na další ofenzivní esa Davida Šebka, Lukáše Dubu, Martina Černého a spol.

Slezan ve středu rozhodně nečeká nic lehkého, ale výkony opavských hokejistů v posledních zápasech dávají naději v bodový zisk.

„Nyní jsme uhráli nějaké body, takže v Prostějově nemáme co ztratit. Na začátku sezony byli plni sebevědomí a stříleli moře branek. Poslední zápasy ale vyhrávají jen o gól nebo o dva. Podle mého jsou hratelní, nebojím se toho,“ dodal opavský kapitán Tomáš Měch.

Středeční zápas na ledě prostějovských Jestřábů startuje v 18 hodin.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián - Veselý, Kořínek, Kaluža, Jedlička, Malý, Kumstát, Kolibár, Švaříček - Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, D. Jurík, J. Jurík, Luňák, Coufal, Indra, Venkrbec, Stejskal.

HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas, Vrabel, Tichý, Pavelek, Mosler, Kysela – Černý, Měch, Kocián – Vítek, Polok, Svoboda – Vlašánek, Baďura, Wolf.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční utkání bude možno také sledovat prostřednictvím textové on-line reportáže.

Delegace rozhodčích

R. Slavka - L. Linhart, J. Lošťák.

Další zápasy 18. kola:

VHK Vsetín - HC Bobři Valašské Meziříčí (17:30)
HC Orlová - SHK Hodonín (18:00)
HC RT TORAX Poruba - HC Zubr Přerov (18:00)
VSK Technika Brno - HC Nový Jičín (18:00)
HC Lvi Břeclav - HC Frýdek-Místek (18:00)