• úterý 13. listopadu 2012
  • Filip Lefenda

Slezan míří podruhé za sebou na Valašsko, změří síly s Bobry

Po sobotním duelu ve Vsetíně se Slezané vydají ve středu opět na Valašsko, kde na ně bude čekat na posledním místě krčící se Valašské Meziříčí. Je tak jasné, kdo půjde do zápasu v roli favorita. Opavě se však na ledě tohoto soupeře zrovna dvakrát nedaří, Valmez navíc zaznamenal v posledním utkání před vlastním publikem premiérovou výhru a s nakopnutým sebevědomím na ni bude chtít navázat. Mise našich chlapců je ale jasná - odvézt si z Meziříčí tři body. Povede se to? Zápas je na programu ve středu 14.11. od 18 hodin.

Opava se po zápase ve Vsetíně propadla o jedno místo v tabulce, když ji přeskočili právě Valaši. Slezan tak nyní figuruje na páté pozici se ziskem dvaadvaceti druholigových bodů. To Bobři z Valašského Meziříčí jsou na tom podstatně hůře. Poslední příčka a desetibodové manko na předposlední Jičín asi hovoří samo o sobě. Tým má nejhorší obranu i útok v celé soutěži a Opava tak bude v utkání papírovým favoritem. Na stadionu ve Valašském Meziříčí se však našim hokejistům příliš nedaří.

Bobři navíc dokázali v posledním domácím zápase letos vůbec poprvé naplno bodovat a budou tak doufat, že právě tato výhra bude tím odrazovým můstkem pro zahájení stíhací jízdy. Slezan tak rozhodně nečeká nic jednoduchého.
Onen zmíněný tříbodový triumf si připsali Valaši ve vyhroceném utkání s Frýdkem, kde došlo k potyčkám mezi fanoušky a hostujícími hráči. Bobři duel vyhráli 6:4 a poprvé v sezóně tak mohli slavit plný zisk. Ne však dlouho, jelikož už v dalším kole přišla další prohra, tentokrát na ledě Karviné, která zvítězila 5:3.
O tom, že je Valašsko divokým regionem, se přesvědčili kromě frýdeckých hokejistů také ti opavští. I oni byli, pro změnu ve Vsetíně, podrobeni nechutnému chování některých alkoholem smyslů zbavených jedinců. Jiskřilo se také na ledě, který na čtvrtý pokus ovládl VHK. Utkání skončilo těsným výsledkem 6:5 ve prospěch domácích.

První vzájemnou letošní bitvu s Bobry jsme zvládli. Zástupce zvířecí říše jsme poslali domů s prázdnou. Vítězství 4:2 zařídili postupně Kukol, Chalupa, Wolf a Bednárek.

Mezi třemi tyčemi Meziříčí se od začátku sezóny vystřídalo hned kvarteto brankářů. Jedničkou je Jiří Slovák, který však laboruje se zraněním. Do hry se tak dostávají gólmanští kolegové Marek Netolička a Jakub Vrzala. Dva zápasy odchytal také .
Bodově nejužitečnějším hráčem v obraně je Lukáš Zábojník, který si kromě čtyř asistencí připsal i jeden bod za vstřelenou branku. Na druhou stranu má ale Zábojník nejvíce obdržených trestných minut ze všech beků. Nejlepším střelcem je Jakub Voznica, jenž poslal kotouč za záda soupeřovic brankářů v šesti případech, na tři pak dokázal přihrát. Voznicu následují tři pětigóloví střelci. Jedná se o nejproduktivnějšího hráče klubového kanadského bodování Viktora Coufala (5+8), dále také Lukáše Bokroše (5+4) a Robina Ševčíka (5+3). Opomenout nesmíme ani desetibodového Martina Ambruze (4+6).
Trenérem Bobrů z Valašského Meziříčí je pan Josef Málek.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole

HC Bobři Valašské Meziříčí (vs. Karviná): Okáč (Netolička) - Heča, Kolovratník, Maršálek, Mikel, Kvapil, Škůrek - Ambruz, Bokroš, Heža, Kundera, Martiník, Machala, Smetana, Varga Mir., Varga D., Varga Mar., Voznica

HC Slezan Opava (vs. Vsetín): Šafránek - Vrabel, Galvas, Jo. Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek - Mlýnek, Měch, Herman, J. Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Chalupa

Na oficiální internetové stránky Bobrů se můžete podívat zde.

Textový přenos naleznete na serveru Onlajny.com.

Jak to vidí bookmakeři

Valašské Meziříčí – 3.00