Slezané zajíždějí na horký hodonínský led, podaří se jim Drtiče zaskočit?

A team HC Slezan20.9.2019 | Tomáš Chalupa
Svěřence trenéra Pavla Zdráhala čeká druhý ze tří po sobě jdoucích venkovních duelů. V Novém Jičíně Slezané svého kouče pořádně naštvali, napraví si v Hodoníně reputaci?

Slezané budou mít na Slovácku co napravovat – poslední duel totiž odehráli před týdnem v Novém Jičíně a za rámeček si jej rozhodně nedají.

Do utkání přitom vstoupili červenobílí skvěle. Už po pěti minutách poslal Opavu do vedení Herman, domácí sice vzápětí vyrovnali, ve zbytku prvních dvou třetin se ale prosadili Šmíd s Malinou a zdálo se, že si Slezan dojde pro výhru. V poslední dvacetiminutovce ovšem přišel kolaps a Ďáblové pěti góly otočili duel na svou stranu. Opavští se tak vraceli bez bodového zisku.

Velmi podobné utkání odehrál Hodonín minulou sobotu v Kopřivnici, ovšem s tím rozdílem, že pro Drtiče měl zápas šťastný konec. Baníkovci prohrávali po čtyřiceti minutách na ledě Tatrovky 5:2, v poslední periodě ale vstali z mrtvých a zasypali Kopřivnici šestigólovou smrští. Ve středu navíc doma Hodonín přetlačil 4:3 v prodloužení Žďár nad Sázavou a po dvou kolech tak zůstává výběr trenéra Aleše Flašara neporažen.

Největší hvězdou tradičního soupeře Slezanu je bezesporu Stanislav Balán, který obléká dres Drtičů od léta. Třiatřicetiletý útočník má na kontě 458 utkání v extralize, ve kterých zaznamenal 156 bodů za 69 branek a 87 asistencí. Ty nasbíral v dresech Zlína, Vítkovic a naposled Karlových Varů. To, že bude pro Hodonín přínosem, naznačil Balán už v úvodních dvou kolech, ve kterých shodně dvakrát skóroval a dvakrát asistoval.

Utkání startuje na Zimním stadionu Václava Nedomanského v 17 hodin.


Aktuálně na webu

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Slezan Opava
Ďáblové Nový Jičín