• pátek 27. října 2017
  • Redakce | FOTO: Martin V. Víta

Sobota přinese utkání tabulkových sousedů, do Opavy míří Valmez

V sobotu se hokejisté Opavy utkají na domácím kluzišti s Valašským Meziříčím. Slezané již s Bobry odehráli dvě utkání, která skončila velmi těsným výsledkem. Opava nejprve doma padla v prodloužení 3:4, na Valašsku ovšem svou prohru odčinila a porazila Bobry 5:4.

HK Opava – HC Bobři Valašské Meziříčí

Začátek utkání v 15.00 (Sobota, 28. října)

Zimní stadion města Opavy

Rozhodčí: Vrba – Novotný, Šimčík

V posledním společném utkání se na opavské straně ukázal jako produktivní Bohumil Herman (1+2). Na straně Bobrů pak zářil Petr Dvořák (1+3).

Vládci kanadského bodování

Kanadskému bodování slezského kádru momentálně vévodí útočník Lukáš Černý (3+6), v patách mu jsou Bohumil Herman (4+3) a Petr Wolf (1+6).

Bobři se před zápasem s Opavou posílili vítkovickým Danielem Spratkem. Jejich statistikám vévodí tradičně Petr Dvořák (7+10), za kterého se řadí Jakub Pořický (10+6) a bývalý šumperský kapitán Jan Matějka (2+8).

Forma soupeře

Stejně jako Slezan, ani Valašské Meziříčí v letošní sezóně nepodává stabilní výsledky. Z 12 odehraných zápasů počítají Bobři 7 proher a 5 výher, z toho dvě v prodloužení. V posledních dvou kolech si ale Valaši poradili se Šumperkem (3:2) a s pohodlným náskokem přehráli také Hodonín (6:3).

Postavení v tabulce

Opava si v letošní sezóně vystřílela 10 bodů, což je stejný příděl, jakým momentálně disponuje poslední Kopřivnice. Slezané jsou tak momentálně na šestém místě, Valašské Meziříčí je se čtyřbodovým náskokem na sobotního soupeře jen o příčku výše.