• čtvrtek 19. září 2013
  • Redakce

Střelec prvního gólu Petr Chalupa: Raději vystřelit než nahrát Kockovi

Opavský Slezan ve středečním utkání porazil Přerov zaslouženě v poměru 3:0. Cestu za vítězstvím slezských hokejistů odstartoval brankou už po 65 sekundách hry loňský nejproduktivnější hráč Opavy Petr Chalupa, který si tak po dvou zápasech udržuje průměr jedné branky na zápas.

„Utkání se mi hodnotí dobře. Vyhrálo se, udrželi jsme vzadu nulu, takže lépe to asi výsledkově nešlo. Ve hře ale bylo dost hluchých míst, výborné to bude až tehdy, když budeme po 44. kole na prvním místě,“ pustil se do zápasového hodnocení dobře naladěný Petr Chalupa.

Petr
Útočník Petr Chalupa # 28

» Narozen: 22. 11. 1988.

» Výška: 187 cm.

» Váha: 97 kg.

»Dosavadní statistiky v sezoně 2013 / 2014: 2 zápasy, 2 branky a 0 asistencí.

» Nejvíce kanadských bodů v sezoně: Extraliga juniorů 2007 / 2008 – 48 zápasů, 52 bodů (31 + 21).

Ten ve 2. minutě otevřel skóre středečního duelu, když poprvé překonal gólmanskou hráz s označením Martin Vojtek. „Můj táta dal kdysi v žácích gól Haškovi, takže ten můj gól Vojtkovi není zase až tak velká hitparáda,“ smál se čtyřiadvacetiletý útočník a k celé situaci dodal: „S Bobešem (Bohumil Herman – pozn. red.) jsme výborně napadali. On jim puk nakonec vypíchnul a posunul mi to mezi kruhy. Byl proti mně přerovský obránce a věděl jsem, že vlevo mám ještě Kocku (Ivo Kocián – pozn. red.), i proto jsem raději vystřelil sám. (smích) On mě totiž i na tréninku utvrzuje v tom, že góly dávat prostě neumí. (smích)

Hosté z Přerova působili mdlým dojmem, za celý zápas si kromě několika náznaků příliš šancí nevytvořili. Snad s výjimkou přesilovek. „Je pravda, že se do šancí dostali většinou jen v přesilovce a tam je Dušan (Šafránek – pozn. red.) vychytal anebo jsme ty střely zblokovali. I když se říká, že kdo lehá do střel, tak nevěří gólmanovi. Trenér po nás chce, abychom do střel padali, takže asi Dušanovi moc nevěří,“ chechtal se Chalupa.

Ten zatím ve dvou zápasech nastřílel stejný počet branek. Bude znovu tím lídrem týmu, jakým byl v loňském ročníku? „Lídr je jen jeden a to Měšek (Tomáš Měch – pozn. red.), protože má na dresu céčko. Jinak každý útočník chce dávat góly a já nejsem výjimka. Když tou brankou navíc pomůžu k bodům jako teď, jsem jedině rád,“ řekl opavský odchovanec.

Ve středu se v Opavě hrálo také fotbalové utkání místního SFC, které se částečně krylo s tím hokejovým. Velký příznivec Slezského FC Petr Chalupa byl tak celou dobu napjatý, jak jeho milovaný fotbalový klub zápas zvládl.

„Věděl jsem pouze to, že poločas skončil remízou. Až po našem zápase kluci říkali, že se vyhrálo, takže to byl pěkný den pro opavský sport. Kéž by to oběma týmům vydrželo po celou sezonu,“ přál sil forvard s číslem 28 na zádech.

V sobotu zajíždí opavská hokejová mašina na led jednoho ze svých neoblíbených soupeřů z Nového Jičína. „Jde o hodně specifický tým. Jsou to takoví uspávači hadů s výborným gólmanem. Jako každý zápas tam ale jedem vyhrát a jsem přesvědčený, že se to povede,“ uzavřel Petr Chalupa.

Foto: Lukáš Bajgar