• úterý 11. září 2018
  • Redakce

Trenér Janeček vyhlíží sezónu. Co vzkázal od srdce fanouškům?

Start nového druholigového ročníku se nezadržitelně blíží, Opava jej domácím utkáním s Kopřivnicí rozehraje už tuto středu. Před prvním mistrovským duelem se za posledními týdny a měsíci ohlédl trenér Martin Janeček, který blíže představil nově okysličený tým a směřoval rovněž vzkaz směrem k opavské sportovní veřejnosti.

Trenére, na jaře jste mluvil o vizích do sezóny. Začátek soutěže je za dveřmi, jak se vám daří tyhle věci naplňovat?
Jestli se to podařilo ukáže až samotný průběh 2. ligy, ale snažili jsme se dodržet věci, které jsme slíbili a poskládali jsme kostru týmu s opavským srdcem vhodně doplněnou mládím a energií.

Tým je tedy na sezónu připraven?
Věřím své práci, věřím svým hráčům a věřím věcem, kterými jsme si během těch páru měsíců prošli.

Můžete nově budovaný tým trochu představit?
V brance se chceme spolehnout na trojici mladých brankářů Michala Waneckého, Matyáše Daňu a místní mladou naději Kryštofa Lamlu. Všichni tři v přípravě odváděli spolehlivé výkony a věřím, že i pod tlakem budou pilířem týmu.
V obraně nastaly zásadní změny, protože z ní vypadl dlouholetý defenzivní pilíř Josef Tichý. Tady jsme museli v průběhu již rozjeté přípravy na sezónu řešit velký problém, ale věřím, že dravé mládí se s větší vytížeností dobře vypořádá a zásah nebude tak velký, jak se zdálo. Navíc obranu spolehlivě drží stálice v opavské sestavě Jirka Šindelář, Petr Chalupa a Daniel Slavík. Myslím, že jsou velkými oporami pro mladíky, kteří v týmu teprve začínají a mají se od těch již zmiňovaných zkušenějších co učit. Všichni mladí kluci mají velký potenciál. Myslím, že jména jako David Chujac, Petr Krejčí, Vadim Vilinskij, Přemysl Bijota i místního opavského benjamínka Adama Zouhara budeme slyšet čím dál častěji.
I v útoku se budeme spoléhat zejména na opavské srdce. Tady spoléháme na kapitána Lukáše Černého, Petra Wolfa, Honzu Štindla i Bohumila Hermana. Spoléhat se budeme i na mladší kluky z loňského kádru Vlastimila Malinu, Ondřeje Hartmanna a střelce Tomáše Rouska. Tým jsme doplnili hráči z okolí a věříme, že ho zvednou jak kvalitou, tak energií. Tahle skupina kluků se také velmi dobře prezentovala už v přípravných zápasech, zejména Gleb Zelenkov, Lukáš Peterka, opavský navrátilec Jakub Hendrych i Daniel Spratek ukázali, že jsou i přes mladý věk schopni rozhodovat utkání. Do týmu naskočilo ještě jedno zajímavé jméno. Je jím slovenský hráč Filip Jánošík, jehož bratr hraje KHL za Slovan Bratislava. Filip se usadil v regionu a jsme rádi, že takového hráče máme ve svých řadách. Součástí týmu se svým přístupem v tréninku i dobrou prezentací na ledě stali i opavští benjamínci, které hodláme během dlouhé a náročné sezóny zapracovávat do základní sestavy. Zaprvé chceme v budoucnu stavět na mladých odchovancích a zadruhé si tihle mladíci o své místo v týmu důrazně řekli již v přípravných zápasech.

V přípravě jste ze dvanácti utkání osm vyhráli. Jak velkou roli hraje tenhle fakt?
Samozřejmě si vážíme každé výhry, která hráčům po loňské sezóně zvedá sebevědomí. Málokdo ví, čím si hráči v přípravě prošli a protože já vím, co hráči v tréninku museli absolvovat, jsou všechny zkušenosti z přípravných zápasů o to cennější. Na druhou stranu jsme si vědomi, že přípravný zápas a zápas mistrovský je velký rozdíl, a proto jdeme do sezóny s velkou pokorou.

Jaké jsou cíle do sezóny?
O těch jsme mluvili už na jaře. Základním kamenem bylo postavit tým na zdravých základech a s ním teď ukázat opavské veřejnosti, že hokej v našem městě chce opět do jejího povědomí. Hráči celou dobu za mého působení poctivě pracovali a vidím, že jsou odhodláni dělat radost všem fanouškům opavského hokeje.

Vzkázal byste něco fanouškům?
Vzkaz je prostý, ale zato od srdce. Jsme si vědomi, že vám loni hokej příliš radosti neudělal, ale nový tým si od května svým úsilím zaslouží vaši trpělivost a podporu. Věřte, a za tím si stojím, že i když je to sport a stát se v něm může cokoliv, my hráči, realizační tým i vedení uděláme všechno pro to, abychom zase v Opavě viděli plný stadion tak, jak tomu bylo v opavské hokejové historii. Těžký úkol, ale věříme si! Děkujeme.

A tým Hokejový klub Opava

brankáři:
Michal Wanecki, Matyáš Daňa, Kryštof Lamla
obránci:
Jiří Šindelář, Adam Zouhar, Vadim Vilinskij, Přemysl Bijota, Petr Chalupa, Petr Krejčí, David Chujac, Daniel Slavík, Marek Kažimír
útočníci:
Bohumil Herman, Ondřej Hartmann, Petr Wolf, Lukáš Černý, Kryštof Kadula, Šimon Pělucha, Gleb Zelenkov, Lukáš Peterka, Jakub Hendrych, Daniel Spratek, Filip Jánošík, Tomáš Rousek, Jan Štindl, Vlastimil Malina

trenér: Martin Janeček
asistent trenéra: Zdeněk Pavelek