• pátek 31. října 2003
  • Jaroslav Šindelář

Uspěje Opava s novým trenérem?

O p a v a - Druhý zápas v řadě sehrají hokejisté Slezanu na hřišti soupeře. Tentokrát zajíždí do Mladé Boleslavi, jehož tým Opavané porazili v úvodním utkání na domácím kluzišti 3:2. Za tu dobu se situace změnila a náš soupeř je na tom bodově lépe. V posledním zápase středočeši svou zlepšenou formu potvrdili zápasem s Berounem, který odjel s porážkou 1:3. Domácí se tak posunuli s 20 body na sedmé místo a slezané na něj ztrácejí plných osm bodů.

Tým vedený bývalým trenérem české reprezentace a Sparty Josefem Horešovským spoléhá na brankáře Šindeláře, který patří mezi nejlepší golmany 1.ligy, když dostal pouhých 27 gólů, v obraně vynikají bývalí extraligoví hráči Vala a Pojkar a v útoku se střelecky nejvíce daří Lukáši Královi, nejlepším asistentem je Michal Oliverius, hrají zde i zkušení hráči Metlička nebo Sirotek.

Minulou sezonu se nováček soutěže probojoval čtvrtým místem do play-off, kde narazil na Prostějov. Přestože se očekávalo jasné vítězství Hanáků, Středočeši vstoupili do série impozantně, dvěma vítězstvími se velmi přiblížili k postupu mezi první čtyři, ale Hanáci podporováni výborným publikem nedali Středočechům doma nejmenší šanci, vyhráli i páté rozhodující utkání na ledě soupeře, a tak se náš soupeř umístil na pátém místě.

Přesto má tým z města automobilů opět vysoké ambice a dá se předpokládat, že i tentokrát postoupí do bojů o postup do extraligy. Pomoci by jim k tomu měla i početná domácí kulisa, díky níž je stadion takřka nedobytným, běžně na utkání chodí 2000 diváků.