• sobota 23. října 2021
  • Tomáš Chalupa

V dalším kole jede Slezan na Bouchalky, čeká jej Žďár

Daleká cesta směrem na západ čeká v sobotu opavské hokejisty. Slezan se totiž v rámci desátého druholigového kola představí až ve Žďáru nad Sázavou. Ten je v průběžné tabulce pátý a na čtvrtou Opavu ztrácí pouhý bod. Bouchalky tak uvidí souboj přímých tabulkových konkurentů, který je na programu od 17:30.

Hokejisté Žďáru nad Sázavou zatím hrají v hodně okleštěné sestavě, do většiny zápasů jdou většinou jen s šesti obránci a devíti útočníky. Na jejich hře to ale vůbec není znát. Zápasy Plamenů totiž bývají hodně atraktivní a plné branek, vždyť první vzájemné měření sil v Opavě skončilo desetigólovou přestřelkou, která nakonec skončila opavskou výhrou 6:4. Méně než pět branek viděli diváci v zápase Žďáru jen jednou, a to před týdnem. Borci z Vysočiny doma podlehli dobře hrajícím Ďáblům z Nového Jičína 1:3.

Ve středu pak mužstvo trenéra Martina Sobotky zvládlo zápas v Hodoníně, kde Žďár nad Sázavou vyhrál 6:4. Kouč ale i přes výhru úplně spokojen nebyl. „V divokém závěru jsme necelé dvě minuty před koncem vedli 5:4 a domácí šli do čtyřech. Místo toho, abychom utkání v klidu dovedli k výhře, jsme vyrobili dva fauly a domácí hráli při odvolaném gólmanovi přesilovku pět na tři. Naštěstí jsme do prázdné branky dokázali definitivně rozhodnout. Vyrovnat Hodonín, byli bychom za úplné hlupáky,“ podotkl Sobotka. „Je to výhra s výstrahou, musíme si to rozebrat, ale zase nemá cenu se v tom nějak více babrat. Doufám, že naše výhra byla pro fanoušky tou nejlepší pozvánkou na zápas s Opavou,“ dodal ještě.

Naopak Slezanu středeční zápas hrubě nevyšel. Opavští doma hostili Kopřivnici a byla z toho porážka 0:4. Nutno podotknout, že zcela zasloužená, Slezané totiž sehráli nejhorší zápas dosavadní sezony. “V prvních pěti minutách jsme nechtěli inkasovat, bohužel to dopadlo tak, že jsme střídali brankáře, i když góly nebyly jeho. Chtěli jsme tomu dát impulz. Kopřivnice hrála dobře, my jsme čekali, co s námi vyvedou a první dvě třetiny byla lepší. Třetí třetina už se nějakým způsobem jen dohrála. My se po tomhle utkání musíme sebrat, dát hlavu mezi ramena a pracovat dál,“ řekl po utkání trenér Slezanu Aleš Tomášek.

Ten ani ve Žďáru nebude moct nasadit kanonýra Tomáše Rouska, který bude ještě zhruba týden mimo hru se zraněním v dolní části těla. Naopak trénovat už začal další útočník Jakub Hendrych, kterého v úvodu sezony potkala dvě zranění. Na ledě Plamenů se však ještě nepředstaví.