• středa 12. ledna 2022
  • Tomáš Chalupa

V neoblíbené Kopřivnici se Slezan může přiblížit play-off

Mužstvo trenéra Aleše Tomáška ve středu čeká další duel z kategorie extrémně důležitých. Opavští odehrají další druholigovou partii na ledě Kopřivnice, se kterou se jim vůbec nedaří a ze čtyř vzájemných duelů vyválčili jen dva body. Podaří se jim nepříznivou bilanci trochu vylepšit? Středeční špíl je na programu od osmnácti hodin.

Domácí Kopřivnice je v tuto chvíli nejvýraznějším pronásledovatelem Slezanu na čtvrtém místě. Tatrováci mají aktuálně na svém kontě 37 bodů, což znamená, že na Opavu jich v tuto chvíli šest ztrácí. Případná výhra našich borců by tak měla cenu zlata. Navíc další dva kohouti nahánějící Slezany se dnes poperou na jednom smetišti, minimálně jeden z dvojice Kometa Brno B – Velké Meziříčí tedy body určitě ztratí.

Pojďme však zpátky k našemu soupeři. Ten poslední utkání odehrál v sobotu před vlastními fanoušky. Kopřivničtí hostili výborně hrající Žďár nad Sázavou a zápas to byl hodně dlouho vyrovnaný, po dvou třetinách domácí díky trefám Vaňka a Jakuba Macha vedli 2:1. Ve 49. minutě se sice Prokš postaral o vyrovnání, jenže v posledních sedmi minutách Kopřivnice dvakrát udeřila a důležitou partii zlomila ve svůj prospěch. Rozdílovou branku dal Pindel, po něm se ještě prosadil znovu Vaněk.

„Dnes jsme šli od začátku za vítězstvím. Celý tým bojoval. Měli jsme i štěstí, ale šli jsme mu naproti. Pro nás hodně důležité body, proti výborně hrajícímu soupeři,“ podotkl po utkání pro oficiální klubový web dlouholetý trenér kopřivnického áčka Jaroslav Kofroň.

Jeho středeční protějšek Aleš Tomášek v sobotu také mohl své svěřence pochválit. Opavští totiž na vlastním ledě naplno bodovali s Velkým Meziříčím, které porazili 4:2. Výhra se ale nerodila vůbec lehce, Horáci ve třetí třetině snížili na 3:2 a hodně zlobili, v závěru se naštěstí trefou do prázdné podařilo výhru zpečetit Rouskovi, který v zápase skóroval dvakrát a navrch přidal jednu asistenci. „Škoda, že vyhrála i Kopřivnice, takže ta se pořád drží. Shodou okolností s nimi hrajeme ve středu venku, takže by bylo fajn, kdybychom jim odskočili,“ konstatoval pak opavský kanonýr po utkání.

Přidá Rousek v Kopřivnici další branky? Bezpochyby by se žádný z opavských fanoušků nezlobil.