V sobotu čeká na Opavu rozjetá Karviná

Preview16.12.2011 | Filip Lefenda
Opavští hokejisté jedou v sobotu na půdu vedoucího celků tabulky. Karviná, v jejíž brance nastupuje bývalá opora Slezanu David Iláš, vyhrála osm utkání v řade a ve své sérii bude chtít pokračovat i tentokrát. Slezanu se však v prvním duelu před karvinským publikem podařila věc nevídaná - nasypat do domácí brány hned deset branek! Uvidíme, jak si povedou naši borci tentokrát. Otazník visí nad startem Dušana Šafránka, kterého v týdnu trápily zdravotní problémy. Duel je na programu v sobotu 17.12. od 17 hodin.
Opava je v tabulce na šestém místě, když na pátý Vsetín ztrácí pět bodů. Sedmé Valašské Meziříčí je poté o sedm bodů za Slezanem. Karviná předvádí v posledních kolech spanilou jízdu. Pryč jsou doby, kdy tabulce s velkým náskokem vládl tehdy ještě suverénní Havířov. Teď je na čele právě Karviná, která si dokázala vytvořit luxusní sedmibodový náskok. Karviná je navíc jediným týmem, který dokázal pokořit stogólovou hranici vstřelených branek. Ba co víc, Olejáři jich mají na svém kontě už celých sto devatenáct!

Další tři body si připsala v minulém kole Karviná do tabulky po souboji ve Frýdku-Místku, odkud si parta okolo brankáře Iláše odvezla výhru 5:1. Opava naopak vyšla ze souboje s Prostějovem naprázdno. Jestřábi slavili plný bodový zisk po výsledku 2:3 z opavského pohledu.

Psala se neděle, 2.10. A toto datum jako by bylo předzvěstí toho, co se stane na karvinském ledě v rámci prvního letošního vzájemného klání. Opava zde vyhrála skutečně 2:10 a šokovala tamější publikum. Něco podobného se nyní rozhodně očekávat nedá. Odveta na opavském stadionu vyšla lépe rovněž hostujícímu celku. Karviná zde vyhrála o gól 2:1.

Brankářskou jedničkou je v Karviné David Iláš. Tohoto gólmana není třeba opavským fanouškům blíže představovat. V roli dvojky je Stanislav Žídek. Týmové kanadské bodování vede olympijský vítěz z Nagana David Moravec. Ten v dosavadním průběhu sezóny zaznamenal již 34 kanadských bodů (13+21). Nejlepším střelce je ale Vladimír Luka (14+18). Další velkou postavou karvinského týmu je rázný Marek Ivan (13+13). V obraně se nejlépe jeví duo Filip Štefanka (8+7) – David Galvas (4+11). Trenérem je Aleš Flašar. Asistentem Radomír Grimm.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole

HC Karviná: Iláš (Žídek) - Urbánek, Štefanka, Galvas, Javín, Sznapka, Hegegy, Tomis - Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Studený, Szajter, Moravec, Ivan, Ciupa, Luka, Škatula

HC Slezan Opava: Novák - Bednárek, Kysela, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík - Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Chalupa

Na oficiální internetové stránky mužstva z Karviné se můžete podívat zde.

Textový on-line přenos můžete sledovat na této adrese.

Další zápasy 29. kola

HC Uherské Hradiště – HC Frýdek-Místek
HC Nový Jičín – HC Zubr Přerov
HC AZ Havířov 2010 – VHK Vsetín
HC RT Torax Poruba – HC Bobři Valašské Meziříčí


Aktuálně na webu