• pátek 09. prosince 2011
  • Filip Lefenda

V sobotu jede Slezan bojovat do Havířova

Souboje se soupeři ze spodku tabulky jsou minulostí. Nyní čeká na Opavu sok jiného kalibru, a sice Havířov. Favorit soutěže se však v posledních kolech potácí s poklesem formy, když prohrál s týmy, jako jsou Uherské Hradiště, Nový Jičín či Frýdek-Místek. Naposledy podlehl AZet také Karviné a sesunul se tak po týdnech kralování tabulce na druhou příčku. Slezan tak rozhodně není bez šancí, byť se rovněž nenachází v optimálním rozpoložení. Tento zajímavý duel je na programu v sobotu 10.12. od 17 hodin.

Havířovští hokejisté dlouho vévodili tabulce. V posledních kolech ale neprožívá AZet zrovna ideální chvilky a luxusní náskok je v tahu. V minulém kole se navíc díky vzájemnému souboji vyhoupla do čela Karviná a Havířov je tak na druhé pozici. Opava je na pátém místě ve společnosti velice vyrovnaného trojlístku, které tvoří Slezan společně se Vsetínem a Přerovem.

Havířov v posledním kole nestačil na zmíněnou Karvinou. Výsledek určila už první dvacetiminutovka, kterou domácí vyhráli 3:1. Stav už se poté nezměnil. Havířov si po dlouhé šňůře výher začal připisovat na své konto i porážky. Vše začalo ve Vsetíně, kde Azet podlehl Valachům 1:2. Šokem byla poté domácí prohra s Uherským Hradištěm v poměru 3:4. Následně druhý tým tabulky pokořil Valašské Meziříčí a Porubu a vypadalo to, že Azet je zpátky ve formě. Ovšem na řadu přišly další prohry, tentokrát s Novým Jičínem a Frýdkem. Jak vidno, z Havířova se stal tým, který je rozhodně k poražení. Slezan v posledním kole odehrál domácí derby s Novým Jičínem a bral dva body za výhru v prodloužení. K tomu však vůbec nemuselo dojít, kdyby hosté neskórovali pouhou vteřinu před koncem základní hrací doby.

Utkání s Havířovem jsou vždy velice atraktivní a okořeněná výbornou diváckou kulisou. Opavě se však proti tomuto soupeři ještě nepodařilo letos bodovat. Na havířovském ledě se Slezan dlouho statečně držel, avšak podivuhodné výroky rozhodčích Opavany oslabily natolik, že se tři body nakonec uhnízdily po výsledku 5:2 na domácím stadionu. Opavská odveta pak znamenala nejvyšší opavskou návštěvu v této sezóně. Bojovné a velmi atraktivní střetnutí zvládli lépe opět favorité z Havířova, kteří zvítězili 4:3.

Tucet zápasů odchytal mezi třemi havířovskými tyčemi Lukáš Daneček a stejné množství startů má na svém kontě také Adam Vrba. Týmové produktivitě vévodí nejlepší střelec Robert Říčka (14+15). Ten je následován Michalem Sztefkem (10+13). Respekt jde ale i ze jmen, jako jsou Vít Stránský (8+11), Martin Potočný (4+14) či Jan Daneček (10+7). Trenérem je Jan Daneček starší.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

AZ Havířov: Vrba - Rimmel, Krisl, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L., Machálek, Prokop - Klimša, Maruna, Pavlas, Potočný, Stránský, Kopún, Říčka, Sztefek, Kraft, Lhotský, Pechanec, Brezani

HC Slezan Opava: Šafránek – Tichý, Jurčík, Kysela, Kukol, Tůma, Bednárek, Mosler – Černý, Měch, Grofek - Kocián, Polok, Herman - Wolf, Chalupa, Vítek – Koschatzký

Na internetové stránky našeho příštího soupeře z Havířova se můžete podívat zde.

Z utkání bude k dispozici také textový on-line přenos.

Další zápasy 27. kola

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Frýdek-Místek