• pátek 13. listopadu 2015
  • Vojtěch Konečný

V sobotu se Slezan utká s Novým Jičínem

Opavští hokejisté vytěžili z posledních dvou zápasů šest bodů a posunuli se na osmé místo tabulky. Už tuto sobotu čeká Opavany další utkání na domácím ledě, tentokrát změří Musialova družina síly s Novým Jičínem, aktuálně sedmým celkem druholigové tabulky. Dokáže si Slezan připsat na své konto třetí vítězství v řadě? Oplatí svému soupeři porážku z osmého kola? Jistě zajímavý duel startuje v sobotu 14.11. úderem 17. hodiny.

Nový Jičín odehrál své poslední utkání na domácím ledě proti Porubě. Vstup měli lepší domácí, kteří už vedli v šesté minutě zásluhou Gebauera. Vyrovnat se RT TORAXU povedlo v šestadvacáté minutě, to když Sedlář tečoval Bučkovu střelu od modré čáry. Nejspíše klíčová situace se odehrála v devětatřicáté minutě. Proti Porubě bylo totiž nařízeno trestné střílení, které dokázal přetavit v gól Gebauer. Ve třetí tercii se nejprve dvakrát prosadili domácí, konkrétně Zdeněk a Ižacký. Ostravané sice snížili, to ale bylo z jejich strany vše. V poslední minutě ještě pečetil výhru Nového Jičína Haloda, jenž trefil odkrytou klec. Konečné skóre: HK Nový Jičín – HC RT TORAX Poruba 2011 5:2.

Na novojičínském kluzišti už se v této sezóně jednou představil i Slezan, to přesně sedmého října. Opavě vyšla první perioda, ve které rozvlnila síť za Chvostkem hned třikrát, zatímco domácí rozvlnili síť za Šafránkem pouze jednou. Ve druhé třetině přidal čtvrtou branku Polok a Slezané tak rázem vedli o góly tři. Ovšem svěřenci trenéra Flašara nesložili zbraně a ještě v téže třetině srovnali se svým soupeřem krok. V jednačtyřicáté minutě sice vrátil Slezanu vedení Chalupa, avšak o tři minuty později srovnal na 5:5 Kratochvíl. Rozuzlení přineslo až prodloužení, ve kterém vystřelil výhru Novému Jičínu Ižacký. Konečné skóre: HK Nový Jičín – HC Slezan Opava 6:5 po prodloužení.

Statistikám Nového Jičína vévodí zkušený útočník Jiří Zdeněk, který v osmnácti zápasech nasbíral jednadvacet kanadských bodů (5+16). Velmi dobře si také vede dvaadvacetiletý Jakub Ižacký, ten má na svém kontě devatenáct bodů (12+7). Pozadu ani nezůstává David Mikšan (6+12). Z obránců je na tom nejlépe Marek Haloda (3+7). Nejvíce utkání zatím odchytal Daniel Chvostek. Co od našeho zítřejšího soupeře očekává obránce David Galvas? „Nám je momentálně jedno, proti komu hrajeme. Musíme se soustředit sami na sebe a navázat na předchozí dvě vítězství. Nový Jičín je určitě nepříjemný soupeř, ale pokud k utkání přistoupíme zodpovědně, tak věřím, že jim porážku z jejich ledu oplatíme.“

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas, Kysela, Tichý, T. Černý, Tůma, Mosler – Selingr, Polok, Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – Rousek, Baďura, Herman.

HK Nový Jičín: Iláš – Kužílek, Flašar, Hruška, Hoďa, Horák, Andrýsek, Haloda, Cabák, Gebauer, Škumát, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Š.Kratochvíl, Macháček, Málek, Ižacký, Novotný, Uhlár.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu

Delegace rozhodčích

Dědek – Novotný, Axman.