• pondělí 27. října 2008
  • Filip Lefenda

V úterním zápase přivítá Slezan mužstvo z Uničova

Na hokejisty Slezanu Opava čeká po pondělní bezzápasové pauze v krátké době již další zápas. V rámci 14. kola druhé hokejové ligy přivítají na svém ledě mužstvo Uničova. Slezan se po obdivuhodné sérii bez porážky dostal do nejvyšších pater tabulky, ovšem v posledních dvou duelech zaváhal a odešel bez bodového zisku. Šance na reparát přijde netradičně v úterý 28.10. od 18 hodin.

Hráči Opavy mají za sebou náročný program. V posledních kolech se střetávají převážně s týmy z horních pater tabulky a jiné to nebude ani tentokrát. Rovněž se budou muset Suchánkovi svěřenci oklepat z vysoké porážky, kterou si v neděli mužstvo odvezlo z Brna. V souboji s místní Technikou bylo k vidění dvanáct branek, ovšem osm z nich skončilo za zády opavského gólmana a Technika tak vyhrála 8:4. Slezan do poloviny zápasu brankově nestíhal, až v závěru se podařilo korigovat hrozivě vypadající výsledek alespoň na rozdíl čtyř branek. Za naše mužstvo se střelecky zapsali Wolf, Černý, Měkýš a Tůma. Úterní soupeř, celek Uničova, v posledním kole rovněž zaváhal a prohrál před vlastním publikem se Žďárem nad Sázavou poměrem 2:3. Uvidíme souboj sousedů v tabulce, jelikož aktuálně pátý Uničov je o 4 body za čtvrtou Opavou.

V loňské sezoně se oba týmy setkaly dvakrát. Z prvního utkání na opavském zimáku si hosté odvezli výslužku v podobě šesti branek (6:4) a jiné to nebylo ani v Uničově, kde si ovšem naši borci vezli domů tři body za vítězství 2:6. Pokud by tak tento nepsaný trend pokračoval dále, měli bychom v utkání s Uničovem vidět mnoho branek okořeněných vítěznou radostí, ale jak to nakonec bude? To se dozvíme v úterý 28.10. Státní svátek se tedy v Opavě odehraje ve znamení dobrého hokeje, proto přijďte i Vy a povzbuďte Slezan! Úvodní buly je naplánováno na 18 hodin.