• úterý 19. listopadu 2019
  • Tomáš Chalupa

V utkání o šest bodů vyzve Slezan Kopřivnici

Zápas o šest bodů čeká ve středu opavské hokejisty. Slezan si totiž zkomplikoval tabulkovou situaci v sobotním utkání v Moravských Budějovicích a teď jej čeká Kopřivnice, která je na sedmém, čili prvním nepostupovém místě, a na pátou Opavu ztrácí čtyři body. Utkání začíná v 18.00.

Kopřivnice se po hrůzostrašném říjnu, ve kterém zaznamenala pět porážek v řadě, zvedá. Svěřenci pana trenéra Jaroslava Kofroně zvítězili ve čtyřech z posledních pěti duelů. Jediným přemožitelem klubu z města Tatrovek se v tomto období stal Šumperk. Na ISMM naopak nestačil Žďár nad Sázavou, Nový Jičín, Moravské Budějovice a naposled ani Havlíčkův Brod, který s Kopřivnicí překvapivě na vlastním ledě prohrál 4:0.

Ta se tak díky této sérii dobrých zápasů dotáhla zpátky do bojů o play-off, na šestý Žďár už ztrácí jenom bod. Na pátý Slezan pak body čtyři, pro oba středeční soupeře se tak jedná o extrémně důležité utkání.

Pro Slezan hraje to, že obě letošní vzájemné měření sil dotáhl do vítězného konce. Doma se s Kopřivnicí střetl už v prvním kole a byla z toho ubojovaná výhra 5:3. Červenobílí se radovali ze tří bodů i na kopřivnickém ledě, kde po díky dobrému týmovému výkonu zvítězili 3:1.

Opavské v sobotu čekala dlouhá cesta do Moravských Budějovic, ze kterých se bohužel vrátili s prázdnou. V zápase s místními Žihadly nepodal Slezan dobrý výkon, naopak dobře hrající domácí si dokráčeli díky výsledku 3:1 pro první letošní body. Za stavu 2:0 dal hned zkraje poslední dvacetiminutovky Opavě naději Cihlář, snahu o vyrovnání ale utnul chvíli před koncem trefou do prázdné branky Kruckovyč.

Hlavním rozhodčím střdečního duelu je Michal Novák, na čarách mu budou pomáhat pánové Pavel Rychlý a Michal Vengřín.