• neděle 21. září 2003
  • Jaroslav Šindelář

Zápas s Olomoucí očima Dalibora Sochorka

O p a v a - Nejaktivnějším hráčem Slezanu byl přesvědčivě Dalibor Sochorek. Nejenže přihrál na jediný gól Pavlu Šebestovi, ale svými dokonalými přihrávkami svým spoluhráčům před prázdnou branku jako jeden z mála vybočoval z průměrného zápasu. Jedinou kaňkou na jeho výkonu byla inkasovaná branka dvě minuty před koncem, když nepohlídal střelce od modré čáry.

"Zdálo se mi, že Olomouc přijela do Opavy bránit a i když jsme je bruslařsky přehráli, nedostávali jsme se do větších brankových příležitostí. Postupem času se to zlepšovalo a ve třetí třetině jsme měli proměnit více nabídnutých příležitostí. Bohužel po inkasované brance už jsme neměli sílu k obratu a škoda, že jsme si nevytvořili více šancí při přesilové hře v prodloužení."

Dalibor se po loňském hostování v sousední Porubě zařadil do první pětky, kde jsou s Pavlem Šebestou a částečně i Davidem Mikšanem hlavní ofenzivní silou opavského družstva. "Na spolupráci s Pavlem si nemůžu vůbec stěžovat, vyjdeme si spolu vstříc jak na hřišti, tak i v kabině a snažíme se spolu i s dalšími zkušenými hráči probírat všechny problémy a jen na nás, abychom mladým klukům šli příkladem, a abychom my dávali góly a vyhrávali zápasy."

V dnešním zápase se dostávali všechny formace do gólových šancí, ale jen Sochorkova se dokázala prosadit. "Je škoda , že se dnes neprosadili ostatní lajny, ale věřím, až se prosadí i ostatní, gólově na tom budeme zase vysoko. Je to způsobeno také tím, že v současné době se více brání, což potvrzují výsledky tohoto kola. Hodně mužstev brání venku v pěti lidech, útočníci se tak dostávají do mála šancí a protože nejsou tak vyspělí jako extraligoví střelci, kterým stačí ke skórování minimum, brankaři tento souboj většinou vyhrávají."

Ve středu nastoupí Slezan opět doma proti Písku a pokud chce uspět, musí proměňovat více příležitostí, protože po příchodu Ptáčka, vítkovických hostů Mocka s Dreslera a útočníka Duby se obranná činnost velice zlepšila. "Pokud vidíme, že se soupeř dostane k puku, snažíme se ho okamžitě ve třech napadat a pokud puk získáme, snažíme se hned zakončovat, což je v součastnosti největší slabina a musíme na ní stále pracovat."