• pátek 04. prosince 2020
  • Tomáš Chalupa

Zemřel bývalý hráč Slezanu, pan Oldřich Benš

S velkým zármutkem jsme v minulých dnech obdrželi zprávu o úmrtí bývalého hráče Slezanu, pana Oldřicha Benše, narozeného v roce 1934. Od paní Petry Kroutilové jsme pak obdrželi následující vzpomínkové povídání.

Poslední tři roky jsem byla každý týden v kontaktu s panem Oldřichem Benšem, ročník 1934, který byl, dle vyprávění hokejových „důchodců“, hvězdným hráčem hokeje v Opavě. Přes práci jsme se stali přáteli a vždy jsem litovala, že je mezi nami 40 let věku. Píšu v minulém čase, protože pan Oldřich bohužel před několika dny zemřel v nemocnici. Přiznám se, že to byl pro mě obrovský šok, protože i přes ročník narození byl pan Oldřich ještě do nedávna absolutně čilý, úžasný gentleman a společník, vtipálek a doslova chodící kronika opavského hokeje. Vždy vzpominal na éru okolo let 1960, kdy se u nás hrála první liga a byla tady sehrát přátelák i reprezentace Kanady, kdy právě Kanadě i p. Oldřich vsítil gól. Pokaždé si posteskl, kde byl fotbal, basket a další dnes preferované sporty, když na hokej chodila „celá Opava“ a mrzel jej stav zimáku a hokeje u nás vůbec.

Petra Kroutilová

Jménem celého klubu vyjadřujeme pozůstalým upřímnou soustrast.