• pondělí 24. ledna 2011
  • Daniel Bartonec

„Důležitá výhra,“ přitakává Bohumil Herman

Opavští hokejisté splnili v nedělním utkání na domácím ledě roli favorita a bez větších komplikací si dokázali poradit s Břeclaví. Slezan nakonec nadělil soupeři pověstného „bura“ a připsal si do tabulky velmi důležité tři body, díky nimž opavští stále drží krok s Hodonínem. „Nic jiného než dnešní vítězství ani nepřipadalo v úvahu,“ říká útočník Herman.

Domácím hokejistům se povedl již samotný vstup do nedělního klání. Svého protivníka jednoznačně přehrávali a až na pár výjimek ho vůbec nepouštěli na dostřel opavského brankáře Iláše. Přesto se na první branku čekalo poměrně dlouho. Až ve 14. minutě rozvnil poprvé síť za Žurkem Bohumil Herman.

„Tato branka nás určitě uklidnila. Puk se tam nějak odrazil a já už neměl problém dorazit jej do branky,“ popisuje svou trefu samotný střelec.

Přestože opavští neustále diktovali tempo hry, tak je může mrzet velký počet dalších nevyužitých gólovek. „Tak s touto disciplínou máme problém celou sezónu. Nevím, čím to je. Ale je pravda, že pokud bychom proměnili více našich šancí, tak jsme soupeři klidně mohli nadělit deset branek,“ pokračuje dále mladý opavský útočník.

I když opavští zaznamenala proti Břeclavi pouze jednu branku z přesilové hry, bylo evidentní, že se tato disciplína oproti minulým zápasům zlepšila. Domácí se již nesnažili dovést puk až do branky, ale neustále střílet z jakékoliv pozice.

„Tak dnes jsme hráli přesilovky určitě lépe než v minulých zápasech. Po střelách jsme se dostávali k odraženým pukům a měli další šance. Upozorňoval nás na to již kouč Suchánek, ale v minulých utkáních jsme tyto pokyny moc neplnili,“ říká dále Herman.

Slezan nedávno opustil po dlouhé době kouč Karel Suchánek, kterého nahradil Kamil Glabazňa. „Tak odchod pana Suchánka nás překvapil. Co se týče nového kouče, tak Kamil Glabazňa s námi ještě nedávno hrál. Zatím jsme pod ním absolvovali jen pár tréninků,“ dodává útočník s číslem 12 na dresu.

Příští utkání sehrají opavští hokejisté tuto středu na ledě Techniky Brno. „Minulý zápas se nám tam moc nepovedl. Takže tentokráte to musíme napravit. Jednoznačně tam jedeme vyhrát,“ uzavírá krátké povídání Bohumil Herman.