Junioři se po pátečním debaklu oklepali

• sobota 22. září 2007
  • Vojtěch Volf, Vladimír Müller

Oproti pátečnímu utkání vstoupila Opava do zápasu lépe a dvěma rychlými góly se uklidnila a převzala nad hrou kontrolu. Hráči hostů byli do poloviny zápasu nedůrazní, Slezan lépe bruslil a přehrávala soupeře, což přineslo další dvě branky. Budějovice hru vyrovnali až po vstřelení branky, ale sílu na zvrat už neměli.

8. kolo, sobota 22. 9. 2007

4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

HC Mountfield

Branky:1. Chalupa (Planovský , Herman), 3. Grofek (Tichý , Planovský), 25. Wolf (Tošenovjan, Mlýnek), 28. Chalupa (Wolf, Herman)- 32. Stejskal (Horák). Vyloučení:7:8 navíc Tošenovjan (OPA) 10 OT, Havran (CB) 10 OT .

Pečírka- Vitásek, Plachký, Gulda, Planovský, Tichý, Trefil, Koryčanský - Tošenovjan, Herman, Šafár, Musiál, Čermák, Slanina, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek

Klestil - Bílek, Semrád, Klement, Dietz, Zourek, Havran, Zíb - Ježek, Uhlíř, Feferle, Zich, Sekera, Stejskal, Ferebauer, Horák, Ťoupal, Formánek

Začátek zápasu patřil jednoznačně Slezanu. Stav se musel měnit už po 16 sekundách od počátečního hvizdu, když Opavu dostal do vedení Chalupa. Hosté se nestačili divit a ve třetí minutě zvyšuje v přesilovce na 2:0 po nádherné přihrávce Tichého Grofek. Domácí zvyšují tlak, skvěle kombinují a nezapomínají ani na obranu. Budějovice zaostávají jak bruslařsky tak i střelecky, na rychlé góly nedokázaly odpovědět a do konce třetiny se už nic nezměnilo.

Druhá třetina nám přinesla hned na začátku dva další rychlé góly ze strany Opavy v podání Wolfa ve 25. minutě a v 27. minutě protlačil puk za záda mountfieldského golmana Chalupa. Vypadalo to, že i prostřední fáze zápasu bude stejná jako první, ale po gólu Chalupy se hosté vzpamatovali, hra se přitvrdila, vynutili si faul a v početní převaze snížil Stejskal na 4:1. Budějovice drželi krok se Slezanem, bylo k vidění mnoho efektních průniků jak ze strany domácích, tak i ze strany hostů, ale do šaten se odcházelo s tříbrankovým rozdílem ve prospěch domácích.

Závěrečná fáze zápasu byla nejzajímavější, i když nepadl žádný gól. Hrálo se často v početních převahách, k vidění byla i hra 4 na 3. Hosté se snažili vstřelit gól, ale sebejistý Pečírka v bráně Slezanu ukázal, že jeden inkasovaný gól už stačí. Utkání se dohrálo v bojovném stylu a konečný výsledek zůstal 4:1.