Junioři si z Jihlavy vezou bod

• čtvrtek 01. října 2009
  • Jakub Mezlík, Filip Lefenda

Mladí hokejisté Opavy, konkrétně juniorský tým, vybojoval na ledě Dukly Jihlava bod, když tomuto celku podlehl až v prodloužení. Opava po první dvacetiminutovce prohrávala 1:3, přesto dokázala utkání zdramatizovat a dovést nakonec až do prodloužení. V tom byli úspěšnější domácí, když o osudu utkání rozhodl v 63. minutě jihlavský Vysloužil. Za Opavu skórovali Vítek s Plánovským, oba si připsali hned dvě branky.

10. kolo, čtvrtek 1. 10. 2009

HC Dukla Jihlava

5:4p (3:1, 0:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 16. Vondráček (Kuřítko), 18. Vondráček (Mikeš), 20. Vondráček (Kuřítko, Zelený), 49. Vysloužil (Pometlo, Posmyk), 63. Vysloužil (Šidlík) - 5. Vítek (Vitásek), 24. Vítek (Dohnal), 27. Plánovský (Kysela), 58. Plánovský (Herman). Vyloučení: 7:7, navíc Dvořák (JIH) 10 min. OT. Využití: 2:2. Diváci: 50. Střely na branku: 41:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Navrátil (8. Jíra, 10. Navrátil) - Šidlík, Posmyk, Cirhan, Šustr, Jaroš, Zelený, Rosendorf, Randa - Hubata, Němec, Pěška, Dvořák, Malec, Vysloužil, Vondráček, Kasalý, Polcar, Kuřítko, Pometlo, Mikeš.

Trenčan (4. Machovský, 5. Trenčan) - Faksa, Kysela, Rýpar, Plánovský, Vitásek, Kukla, Dohnal - Trčka, Vaněk, Herman, Novák, Vitek, Koschatzký, Baďura, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek.

Opavští junioři se dostali na jihlavském ledě do vedení už v 5. minutě, kdy propálil Navrátila z prostoru mezi kruhy Jakub Vítek, jinak byla ale první třetina one-man-show úplně někoho jiného. Domácí forvard Tomáš Vondráček nastřílel během čtyř minut a devíti sekund hned tři branky a čistým hattrickem dokonale otočil vývoj zápasu.

Vedení 3:1 ovšem Dukle nevydrželo. V prostřední dvacetiminutovce se prosadil nejprve podruhé v zápase Jakub Vítek, vyrovnávací trefu zařídil v dvojnásobné početní převaze obránce Slezanů Jan Plánovský.

Ve třetí části šli nejprve do vedení domácí junioři po přesném zásahu Martina Vysloužila, necelé tři minuty před sirénou se ovšem povedlo srovnat Janu Plánovskému a Opava dotáhla zápas do prodloužení.

V pětiminutovém nastavení to zprvu vypadalo bídně s jihlavskou Duklou. Posmyk zbytečně fauloval a hosté dostali výhodu přesilovky čtyři na tři. Pak se ale po Kyselově nedovoleném zákroku síly vyrovnali, a když hrála zkrácenou početní převahu Jihlava, padlo rozhodnutí. Martin Vysloužil v leže plácl do puku, a ten skončil v horním rohu Machovského branky. Domácí tak získali dva body, Opava si odvezla jeden.

Roman Vaněk (Opava): „My jsme jeli do Jihlavy pro tři body. Sledovali jsme je ve Vítkovicích i tady v Jihlavě, takže jsme věděli, jak hraje. Myslím si, že jsme v první třetině udělali moc chyb. Přitom jsme nabádali hráče, ať se individuálních chyb nedopouští. Domácí byli dost produktivní a dokázali je potrestat. Potom jsme se ale vrátili do zápasu, měli jsme dobrý pohyb, ale v závěru už nám trochu ubývaly síly. Remíza asi odpovídá výkonům týmů, jednoznačně lepší mančaft tady nebyl. My děláme krok za krokem, abychom se zvedali. Zatím se trochu hledáme. Nicméně Jihlavě musím poblahopřát, myslím si, že vítězství chtěla více než my a zaslouženě v prodloužení vyhrála.“

Aleš Totter (Jihlava): „Přizpůsobili jsme se soupeři a myslím si, že jsme dneska ztratili bod. Ale když vezmeme, že někteří hráči nemohli zápas dohrát kvůli zranění, a hodně jsme tím pádem museli míchat se sestavou, jsme rádi, že jsme uhráli alespoň body dva. Ovšem tyhle soupeře musíme porážet za tři. V určitých momentech zápasu jsme byli zbytečně pasivní a soupeři jsme nahráli vlastními chybami. Proti takovémuto soupeři se nám hraje špatně, my ho nedokážeme dostat pod tlak. Podobné to bylo v Olomouci, kdy jsme byli lepší a měli jsme bod. Ale jsme rádi, že jsme už potřetí v řadě bodovali, po té šňůře zápasů v úvodu, kdy jsme měli těžké soupeře.“