Junioři si odvážejí z Jihlavy debakl

  • pátek 27. listopadu 2009
  • Jakub Mezlík, Filip Lefenda

Formu předposledního týmu NOEN extraligy juniorů odnesla také Opava. Dukla, ač krčící se na 10. pozici, vyhrála poslední tři zápasy ze čtyř a ukazuje, že se s ní musí počítat. Slezan proti svému tabulkovému sousedovi neodehrál vůbec povedené střetnutí a podlehl Jihlavě vysoko 7:1. Jediný brankový úspěch Opavanů zaznamenal Robin Slanina, který se štěstím zužitkoval trestné střílení. Velkou šanci na nápravu mají mladíci již zítra v poledním souboji proti beznadějně poslední Porubě.

25. kolo, pátek 27. 11. 2009

HC Dukla Jihlava

7:1 (3:0, 3:1, 1:0)

HC Slezan Opava

Branky: 4. Kotlík, 6. Pometlo (Dvořák), 19. Malec (Pometlo, Randa), 25. Dvořák (Pometlo), 26. Zeman (Kotlík, Rašner), 30. Pometlo, 46. Dočekal (Vysloužil) - 32. Slanina. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

Navrátil - Šidlík, Adam, Rašner, Šustr, Jaroš, Rosendorf, Randa - Klíma, Němec, Dvořák, Malec, Vysloužil, Zeman, Polcar, Dočekal, Pometlo, Kotlík

Machovský - Faksa, Dufek, Rýpar, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla - Vaněk, Herman, Vítek, Seidler, Verrlič, Slanina, Wittek, Mlýnek

Opavští junioři nezachytili hned úvod zápasu, a to se jim stalo osudným. Po brankách Dana Kotlíka a Adama Pometla vedla Jihlava po pěti minutách 2:0 a proti nepříliš nadšeně hrajícím hostům i nadále diktovala tempo hry. Před první přestávkou přidal třetí domácí branku po krásné sólové akci Pometla Ondřej Malec.

V prostřední dvacetiminutovce náskok Dukly i nadále narůstal. Během minuty překonali Machovského v opavské brance Luděk Dvořák a Adam Zeman, krátce před polovinou zápasu zvyšoval Adam Pometlo už na 6:0.

Čestného úspěchu se dočkali Slezané ve 32. minutě, kdy Robin Slanina proměnil s velkou dávkou štěstí trestné střílení. Navrátil vystihl jeho myšlenku, ale puk mu propadl a došoural se za brankovou čáru.

Ve třetí třetině už domácí junioři kontrolovali hru, ve 46. minutě upravil skóre na konečných 7:1 Martin Dočekal. Závěr utkání, který už mohla Jihlava v pohodě dohrávat bez některých opor, přinesl ještě bitkařskou vložku Petra Šidlíka a Adama Kukly.


Ohlasy trenérů

Karel Suchánek (Opava): „Skládali jsme těžko tým, měli jsme pouze sedm hráčů základní sestavy, ale to samozřejmě neomlouvá náš výkon. Dvě třetiny jsme působili hodně odevzdaně. Hráči, kteří dostali v zápase příležitost, by měli daleko více bojovat o základní sestavu, to mě mrzí. Myslím si, že jsme nebyli důstojným soupeřem a domácím jsme to hodně ulehčili.“

Petr Kuchyňa (Jihlava): „Celý týden jsme viděli na klucích, jak na tréninku pracovali, jak se jim dařily jednotlivé herní činnosti a akce. To už něco naznačovalo a v zápase se nám naše domněnky potvrdily. Chválit se sice moc nemá, ale tentokrát musím pochválit všechny hráče, od gólmana až po posledního obránce. Díky tomu, že se nám vyvinul takový výsledek, tak jsme měli možnost některé hráče ve třetí třetině stáhnout, aby si odpočinuli, protože Polcar se Zemanem jsou vytěžováni v A-týmu, Rašner v Pelhřimově. Přejeme si, aby kluci v těchto výkonech pokračovali, z některých našich akcí nám šel mráz po zádech a líbilo se nám, jak to provedli.“